FIFA: Blatter bujkál? Kihagyja a csütörtöki konferenciát
Mint arról beszámoltunk, szerda reggel Zürichben magas beosztásban lévő FIFA-tisztviselőket vett őrizetbe a rendőrség. Sepp Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöke a botrányok után úgy döntött, nem vesz részt a pénteki FIFA-kongresszust megelőző csütörtöki orvosi konferencián.
Blatter a tervek szerint 24 órával a kongresszus – amelyet eredetileg ő nyitott volna meg – kezdete előtt érkezett volna meg a helyszínre, ám a rajta lévő nyomás miatt úgy döntött, nem vesz részt az egyik csütörtöki programon.
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a botrányok után szeretné elhalasztani a közelgő elnökválasztást, míg Greg Dyke, az angol Futballszövetség (FA) elnöke azonnali lemondásra szólította fel Blattert.
A FIFA-elnök elnézését tolmácsolta azért, hogy nem tud részt venni az orvosi konferencián, amelyen többek között a doppingolás megelőzésérő tart előadásokat több szakértő.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: több mint egymillió jegyet értékesítettek
Foci vb 2026
2025.10.16. 19:20

Erősödött a magyar jelenlét a FIFA bizottságaiban
Minden más foci
2025.10.13. 12:24
Ezek is érdekelhetik






