Labdarúgás: Davor Suker gratulált az MLSZ vezetésének

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.03.13. 15:54
Davor Suker, a Horvát Labdarúgó-szövetség elnöke, a korábbi világklasszis futballista Budapesten járt, Csányi Sándor MLSZ-elnök vendégeként.

Az 1998-as világbajnokság gólkirálya, aki a Real Madriddal BL-t is nyert, illetve a horvát csapat tagjaként vb-bronzérmesnek is mondhatja magát, 2012 óta vezeti országa labdarúgó-szövetségét. A pénteki egyeztetés egyik központi témája az utánpótlás-nevelés és versenyeztetés kérdése volt – olvasható az mlsz.hu-n.

„Egyértelmű, hogy a jövőben sokkal szorosabbra kell fűzni a kapcsolatokat a horvát szövetséggel – jelentette ki az egyeztetést követően Csányi Sándor. – A horvát labdarúgás nemcsak számunkra, hanem az egész régió számára követendő példának tekinthető, és nemcsak azért, mert számos sztárcsapatnak ad meghatározó játékosokat, hanem főleg azért, mert a nálunk kialakult edzői gyakorlattal szemben a horvátok igen fiatalon megadják a lehetőséget a tehetségeknek. Személyes tapasztalatom, hogy az egész balkáni térségre jellemző a legnagyobb fiatal tehetségek iránti nyitottság: már gyerekkoruktól egy-két korosztállyal feljebb szerepelnek a legügyesebbek, és a klubok felnőttcsapatainak edzői bátran játszatnak tizenhét-tizennyolc éves labdarúgókat az élvonalban.”

Davor Suker nemcsak játékosként ért el sikereket hazájában, hiszen az ő elnöksége alatt kvalifikálta magát világbajnokságra (a 2014-esre) a nemzeti csapat. A sportvezető Csányi Sándorhoz hasonlóan indul az UEFA végrehajtó bizottsági tisztségéért, amellyel kapcsolatban kiemelte, legfontosabb célkitűzésének azt tartja, hogy a kisebb országok számára is elérhető legyen a Bajnokok Ligája. Ehhez aktívabb regionális egyeztetés és együttműködés is szükséges, amelynek része a szakmai munka mellett a határozottabb fellépés a kirekesztés és az idegengyűlölet ellen.

Tudomásul kell vennie mindenkinek – tette hozzá a 47 esztendős futballvezető –, hogy a labdarúgásban nincsenek azonnali eredmények, csak hosszú távú fejlesztés hoz sikereket. Egységes képzési rendszert és infrastruktúrát kell létrehozni annak érdekében, hogy az ország egyik pontján ugyanolyan színvonalú legyen a gyermekek képzése, mint mondjuk a fővárosban. Ha olyan előkészület után és olyan nagy erőfeszítések mellett komplexen zajlik a sportág hosszú távú fejlesztése, mint Magyarországon, akkor az eredmények biztosan nem maradnak el.

Kiemelte, példaértékű a magyar labdarúgás minden szintjén megvalósuló infrastruktúra-fejlesztés, és külön gratulált az MLSZ vezetőségének a 2020-as Európa-bajnokság rendezési jogának elnyeréséhez.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Bordás György, az MLSZ korábbi főtitkára

Magyar válogatott
19 órája

Az MLSZ reagált Hornyák Zsolt szombati kritikájára

Labdarúgó NB I
2025.10.26. 12:41

NB I: négy meccsre tiltották el az újpesti labdaszedőt fellökő Gróf Dávidot

Labdarúgó NB I
2025.10.22. 17:22

Az MLSZ közleményt adott ki a portugál–magyar meccs előtti malőrről

Magyar válogatott
2025.10.18. 18:04

Válogatott: hétfőn kezdődik a jegyértékesítés az örmények elleni mérkőzésre

Magyar válogatott
2025.10.17. 13:33

Csányi Sándor a Nemzeti Sportnak: Újra olyan csapatunk van, amelynek bárki ellen lehet esélye

Magyar válogatott
2025.10.15. 07:16

Megvan, milyen mezben játszik Lisszabonban a magyar válogatott

Foci vb 2026
2025.10.14. 15:59

Erősödött a magyar jelenlét a FIFA bizottságaiban

Minden más foci
2025.10.13. 12:24
Ezek is érdekelhetik