Cristiano Ronaldo kapta meg a 2014-es év legjobb futballistájának járó Aranylabdát – jelentették be a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) hétfő esti zürichi gáláján.
A Real Madriddal tavaly Bajnokok Ligáját nyerő portugál klasszis az argentin Lionel Messit (Barcelona) és a világbajnok német kapust, Manuel Neuert (Bayern München) előzte meg a szavazáson, amelyen a nemzeti válogatottak szövetségi kapitányai és csapatkapitányai, valamint szakírók voksoltak.
Cristiano Ronaldo a szavazatok 37.66 százalékával végzett az első helyen, előnye meggyőző volt a fej fej mellett a második, harmadik helyen végző Messi (15.76 %) és Neuer (15.72%) előtt. Cristiano Ronaldo 2008 és 2013 után harmadszor kapta meg az Aranylabdát.
A győztes nevét a nemrégiben visszavonult francia világ- és Európa-bajnok labdarúgó, a francia Thierry Henry jelentette be.
Legfrissebb hírek

Lionel Messi hosszabbított Miamiban – hivatalos
Minden más foci
2025.10.23. 18:10

Decemberben jön a Messi-kupa!
Minden más foci
2025.10.15. 21:29
Ezek is érdekelhetik





