Eurofutball: négy hónap után nyert a magyar kapus csapata

2014.01.11. 23:23
Négy hónap után újra győzött Kovács Zoltán ciprusi csapata: az Arisz az alsóház egy másik tagját, az újonc Kukliont verte meg 4–0-ra a ciprusi labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján.

A magyar kapus nem lépett pályára, bemutatkozott viszont a csapatban a nemrégiben igazolt korábbi FTC-játékos, a finn Juha Hakola. Az Arisz a szeptemberi nyitányon nyert legutóbb, azóta csak döntetlenekből szerzett pontot.

CIPRUS, 16. FORDULÓ
Arisz–AE Kuklion 4–0
AEK Larnaca–APOEL 1–1
Az élcsoport: 1. AEL 34 pont (15 mérk.), 2. Apollon 32 (15), 3. APOEL 31, ... 10. Arisz 13

PORTUGÁLIA. Az éllovas Sporting idegenben nem bírt a nagy hármashoz legközelebb helyezkedő, a negyedik pozícióban haladó Estorillal.

15. FORDULÓ
Estoril–Sporting CP 0–0
Rio Ave–Marítimo 1–1
Az élcsoport: 1. Sporting CP 34 pont, 2. Porto 33 (14, 29–9), 3. Benfica 33 (14, 27–12)

SKÓCIA. Sorozatban hatodszor győzött a harmadik helyen nyomuló Motherwell: a Hearts elleni idegenbeli meccs egyetlen gólját John Sutton szerezte. A házi góllövőlistát vezető angol támadó – aki tavaly még éppen a Hearts legénységét erősítette – sorozatban a harmadik meccsén szerzett gólt.

22. FORDULÓ
Hearts–Motherwell 0–1
Partick Thistle–Ross County 3–3
St. Johnstone–St. Mirren 2–0
Az élcsoport: 1. Celtic 54 pont (20 mérk.), 2. Aberdeen 44, 3. Motherwell 43 (21)

GÖRÖGORSZÁG. Danijel Pranjic idénybeli harmadik góljával a Panathinaikosz legyőzte a Panionioszt, az athéni zöldek kétpontnyira vannak a dobogótól.