Portugália: eszelős hajrá után a Porto megelőzte a Benficát

2013.05.11. 23:39
A Porto 2–1-re legyőzte a Benficát a portugál labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombat esti rangadóján, és ezzel egypontos előnyre tett szert eddig vezető nagy riválisa előtt a tabellán.

A bajnokságot szombat estig veretlenül végigcsináló két csapat meccsén a Benfica szerzett vezetést Lima révén, a hazaiak kisvártatva egyenlítettek Maxi Pereira öngóljával. Egészen a 92. percig maradt a Benficának kedvező 1–1, akkor azonban a hajrára becserélt 19 éves brazil, Kelvin nagyszerű egyéni alakítás végén belőtte a Porto győztes gólját.

Az utolsó fordulóban a Benfica a bennmaradásért harcoló Moreirensét fogadja, míg a Porto a már biztos harmadik helyezett és BL-selejtezős Pacos Ferreira vendége lesz; ha mindkettő nyer, a Porto lesz a bajnok. TABELLA, EREDMÉNYEK ITT!