Eurofutball: Kuranyi is beleszólt a Dinamo Moszkva hatosába

2011.08.13. 23:18
Múlt heti kisiklását fölényes győzelemmel feledtette a Dinamo Moszkva: a moszkvaiak 6–2-re verték a Tyerek Groznijt az orosz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján.

A Dinamo az 5. percben hátrányba került, de két Bundesliga-veteránja, Andrij Voronyin és Kevin Kuranyi révén a 35. percre fordított, és a végén hatig meg sem állt – a folytatásban Igor Szemsov duplával jelentkezett. A moszkvaiak a legutóbbi hét bajnokijukból hatot megnyertek.

Portugáliában lejátszotta első bajnokiját a Sporting, és akárcsak a másik lisszaboni óriás, a pénteken pályára lépő Benfica, döntetlennel kezdett. Az orosz Marat Izmajlov a 76. percben szerezte az „oroszlánok" egyenlítő gólját a legutóbbi szezont a 11. helyen záró Olhanense ellen.

Stabaek–Strömsgodset 2–0
Az élcsoport: 1. Molde 38 pont (19 mérk.), 2. Brann 33 (19), 3. Tromsö 32 (18, 33–21), 4. Stabaek 32 (18, 35–32)
SVÉDORSZÁG
21. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Halmstad–Häcken 0–1
Mjällby–Syrianska 3–0
Az élcsoport: 1. Helsingborg 45 pont (20 mérk.), 2. Elfsborg 42 (20), 3. AIK 35 (20)
CSEHORSZÁG
3. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉS
Baník Ostrava–Mladá Boleslav 1–4
Az élcsoport: 1. Ml. Boleslav 7 pont, 2. Hradec Králové 6 (2, 4–0), 3. Sparta Praha 6 (2, 6–3)