A NAGYMESTER: RISTO KALLASTEA szaltó-bedobás kombináció első ismert mestere, az észt nemzeti csapat oszlopos tagja a kilencvenes években. A 36-szoros válogatott jobbhátvéd karrierje nagy részét a tallinni Floránál töltötte, de két ízben megfordult Dániában is.
STEVE WATSONKallestéhez hasonlóan elsősorban jobbhátvédként és jobbszélsőként szerepelt a Newcastle United, az Aston Villa, az Everton és a West Bromwich egykori, a Sheffield Wednesday mostani játékosa. Még ifjú korában, a „szarkák” színeiben próbálkozott ő is a szaltós bedobással, aztán később leszokott erről – elsősorban azért, mert az angol szövetség (FA) úgy gondolta, a megoldás szabálytalan.
ROB JOHNSONA New York/New Jersey MetroStars egykori játékosa sokoldalú sportemberként lett ismert és elismert: állami bajnok volt birkózásban, kitűnő eredményekkel büszkélkedhetett atlétikában, aztán mégis a labdarúgás mellett döntött. Bedobása alapján tornából sem lehetett felmentve…
LEAHA brazil női U20-as válogatott aprócska, 155 centis középpályása úgy döntött, világbajnokságon is megmutatja a trükkös bedobást. A brazil–mexikói mérkőzésen még kvázi gólpasszt is adott a látványos megoldás végén.
A SZABÁLYKÖNYV A BEDOBÁSRÓL
A labda elengedésének pillanatában a dobó játékosnak:- arccal a játéktér felé kell fordulnia
- mindkét lábának egy részével érintenie kell vagy az oldalvonalat, vagy a játéktéren kívül a talajt
- mindkét kezét használnia kell
- a labdát hátulról a feje felett előrehozva kell bedobnia.
- a dobó játékos nem érintheti ismét a labdát, mielőtt az más játékost érintett.
- minden ellenfél játékosnak a dobás helyétől legalább 2 méterre kell állnia.