Ázsiai BL: a japán Gamba Oszaka a győzelem kapujában

2008.11.07. 00:40
Gyakorlatilag fél kézzel már fogja az ázsiai labdarúgó Bajnokok Ligája győztesének járó serleget a japán Gamba Oszaka, miután 3–0-ra verte az ausztrál Adelaide Unitedet a döntő első mérkőzésén, az Expo ’70 stadionban.
A sokkal jobban játszó, a meccset végig irányító Gamba a 37. percben a brazil Lucas találatával szerzett vezetést, majd a japán válogatott Jaszuhito Endo góljával növelte az előnyét.A 68. percben Endo szöglete után Jaszuda Micsihiro is betalált egy szép kapáslövéssel, az oszakai csapat pedig gond nélkül tartotta háromgólos előnyét a lefújásig.Az ausztrál bajnoknak nagyon nehéz dolga lesz a visszavágón, főleg úgy, hogy eltiltás miatt hiányzik majd két kulcsjátékosa, a kapus Eugene Galekovic és a védő Angelo Constanzo.

ÁZSIAI BAJNOKOK LIGÁJA

DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Gamba Oszaka (japán)–Adelaide Utd. (ausztrál) 3–0 (Lucas 37., Endo 43., Jaszuda 68.)