Fotó: MTI/EPA
Blatter a helyszínen szembesült az előkészületek akadozásával
Fotó: MTI/EPA
Blatter a helyszínen szembesült az előkészületek akadozásával
A 2010-es világbajnokság főpróbáján, a 2009-es Konföderációs Kupán kell Dél-Afrikának bebizonyítania, hogy készen áll a sportvilág legnagyobb eseményének megrendezésére.
A Konföderációs Kupának eredetileg öt stadion adott volna otthont, a FIFA azonban négyre szűkítette a helyszínek számát, a Port Elisabeth-i aréna lassú ütemű építése miatt. A dél-afrikai szervezők a 2009. június 14-i nyitómeccs előtt egy hónappal fejezték volna be a stadiont, így az esetleges problémák elkerülése miatt Port Elisabeth-ben nem rendeznek mérkőzést.
KONFÖDERÁCIÓS KUPA 2009
A torna az új döntés értelmében négy helyszínen kerül megrendezésre: Johannesburg, Pretoria, Rustenburg és Bloemfontein stadionjaiban lépnek pályára a csapatok. A résztvevő válogatottak közül öt együttes kiléte már ismert, Brazília, Spanyolország, Irak, Egyiptom, az Egyesült Államok, valamint az óceániai bajnok küzd az első helyért.
Korábban is sok kétely merült fel azzal kapcsolatban, hogy Dél-Afrika valóban képes-e megrendezni a labdarúgó-világbajnokságot, és a Port Elisabeth-i problémák csak fokozták a FIFA aggodalmait.
Ennek megfelelően Blatter kijelentette, hogy különösen szigorúan vizsgálják majd a Konföderációs Kupa lebonyolítását, és nem zárta ki azt sem, hogy ha további problémák merülnek fel, más országot kérnek fel a vb megrendezésére.
„Három országgal is tárgyaltam, olyan országokkal, akik képesek arra, hogy egy év leforgása alatt felkészüljenek egy ekkora esemény megrendezésére” – nyilatkozta Blatter, aki nem nevezte meg az esetleges beugrókat.
A szövetség döntését értetlenkedve fogadták a Port Elisabeth-i rendezők, hiszen véleményük szerint képesek lettek volna arra, hogy fogadják a Konföderációs Kupa mezőnyét.
AZ UEFA VÁLASZA BLATTERNEK
A FIFA elnöke korábban
úgy nyilatkozott, hogy a mai labdarúgásban túl sok rabszolgaság van, értve ezt a játékosokkal kötött hosszú távú szerződésekre. Az UEFA válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy nem szabad elfelejteni azt, hogy a rabszolgaság intézményében a rabszolgák sohasem kaptak fizetést, pláne nem olyan csillagászati összegeket, amilyeneket a mai sztárjátékosok keresnek.