Labdarúgás: Blatter elhagyhatta az intenzív osztályt

MTI/H. D.MTI/H. D.
Vágólapra másolva!
2021.01.22. 10:36
null
Sepp Blatter elhagyhatta az intenzív osztályt (Fotó: AFP)
Több mint egy hét mesterséges kóma után elhagyhatta az intenzív osztályt Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) korábbi elnöke – írja az MTI.

 

A hírről a 84 esztendős svájci exsportvezető lánya, Corinne Blatter tájékoztatta a helyi médiát.

„Az állapota napról napra javul, igaz kis mértékben, de folyamatosan” – mondta Corinne Blatter az édesapjáról, aki január 8-án került kórházba súlyos, de nem életveszélyes állapotban.

„Pszichológiai szempontból fontos, hogy elhagyhatta az intenzív osztályt. Az orvosok elégedettek a helyzettel, de hosszú út áll még előtte” – fogalmazott a FIFA-t 1998-tól 2015-ig irányító, jelenleg korrupciós ügyek miatti eltiltását töltő Blatter lánya.

Sajtóinformációk szerint Blatter évek óta egészségi problémákkal küzd, s novemberben koronavírussal fertőződött meg, abból felépült, a decemberi szívműtétje után viszont rosszabbra fordult az állapota. Lánya szerint akkor a korábbi FIFA-elnök egészségi helyzete „komplikálttá és veszélyessé” vált, majd több mint egy hétig mesterséges kómában tartották.

(MTI)

Legfrissebb hírek

A FIFA 2000 eurós tartozás miatt majdnem kizárta a Lyont több átigazolási időszakból

Francia labdarúgás
Tegnap, 18:54

FIFA: rendkívüli átigazolási időszakot nyitnak a klub-vb-n érintett csapatok országaiban

Minden más foci
2025.05.21. 22:19

Óriási a botrány: saját kongresszusát késte le a FIFA elnöke, tiltakozásul Csányi Sándor is kivonult

Minden más foci
2025.05.16. 10:46

A FIFA 2031-től 48 csapatosra növeli a női világbajnokság mezőnyét

Minden más foci
2025.05.09. 20:54

Kevin Lamour: Számomra Csányi Sándor a futballvezetők Lionel Messije

Magyar válogatott
2025.05.09. 10:30

A szurkolók viselkedése miatt a FIFA megbüntette a Román Labdarúgó-szövetséget

Minden más foci
2025.05.02. 17:38

Hosszabbíthat, de két évre el is tilthatják Vinícius Júniort

Spanyol labdarúgás
2025.04.23. 14:51

Gianni Infantino is elbúcsúzott Ferenc pápától

Minden más foci
2025.04.21. 20:23
Ezek is érdekelhetik