Franciaország: a Sochaux 11-esekkel szerezte meg a kupát

2007.05.13. 01:28
A rendes játékidőben kétszer is egyenlített (2-2), s végül a tizenegyespárbajban 5-4-re győzött a Sochaux az Olympique Marseille ellen a labdarúgó Francia Kupa döntőjében, s így 1937 óta először nyerte meg a trófeát.
Moumouni Dagano túláradó öröme ? kupagyőztes lett a csapata
Reuters
Reuters

A Marseille a korábban a Liverpoolban futballozó, Bajnokok Ligája-győztes Djibril Cissé találatával jutott előnyhöz az 5. percben.

Az első félidőben nem változott az eredmény, de a Sochaux a 67. percben egyenlített: ekkor Moumouni Dagano fejelt a hálóba (1-1).

A rendes játékidő ezzel az eredménnyel zárult, következhetett hát a hosszabbítás.

A ráadásban ismét Cissé következett, ezúttal már ő is a fejét használta a 98. percben. Megint bajba került a Sochaux, de nem esett pánikba. A 115. percben Anhony Le Tallec egalizált ismét – a változatosság kedvéért ő is fejjel talált be (2-2).

Tizenegyesekkel dőlt el a kupa sorsa, az „orosz rulettben” Teddy Richert, a Sochaux kapusa Maoulida és a hátvéd Ronald Zubar lövését is hárítani tudta.