Hollandia: világraszóló Ajax-siker a rivális PSV ellen

2007.03.18. 23:56
A holland bajnokság 29. fordulójában emlékezetes mérkőzésen aratott kiütéses, 5-1-es győzelmet az Ajax a PSV gárdája ellen. Huntelaar kétszer is "beköszönt" a mérkőzésen.
Huntelaar most is főszereplő volt, duplázott

A rangadón Huntelaar és Sneijder góljaival már az első félidő után az amszerdamiaknak állt a mérkőzés, a 68. percben aztán Patrick Kluivert szépíteni tudott. Négy percre rá a vb-t kihagyni kényszerülő Huntelaar volt újra eredményes, s ezt rögtön Gabri gólja követte.

Az utolsó pillanatokban Kenneth Perez találata már csak a hab volt a tortán.

A negyedik helyezett Twente groningeni vendégjátékán a svéd Sharbel Touma gólja után a hazai kerültek hátrányba, ám a mexikói Suarez a második félidőben egyenlíteni tudott.

Az Utrecht sima sikerét a Vitesse felett a belga légiós Tim Caluwe biztosította be a második játékrész elején.

Az AZ botlott Almelóban, s a Feyenoord sem volt képes betalálni a Willem II ellen, itt is gól nélküli döntetlen lett a meccs vége.

HOLLAND ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

29. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
PSV–Ajax 1-5 (Kluivert 68., ill. Huntelaar 18., 72., Sneijder 44., Gabri 73., Perez 89.)
FC Groningen–FC Twente 1-1 (Suarez 70., ill. Touma 26.)
FC Utrecht–Vitesse 2-0 (Dickoh 20., Caluwe 51,)
Feyenoord–Willem II 0-0
Heracles Almelo–AZ 0-0