A külföldön is elismert szakember, Zsiga Gyula (női BL-győztes 1999-ben, EHF-kupa-győztes 1998-ban, magyar bajnok ugyanebben a két évben, többször volt a női válogatott másodedzője) legutóbb július elején, még a nyári pihenője előtt az olaszországi Mediterrán Játékokon ült Montenegró női együttesének kispadján. Akkor a szerbek elleni meccsen tanúsított ideges viselkedéséért kissé megcsipkedte néhány montenegrói újság, ám ő a bronzérem megszerzésével csattanós választ adott bírálóinak.
„Tényleg csak két lap fújta fel az esetet, s mint utóbb a Podgorica vezetőitől megtudtam, politikai okból, amelyről nem tisztem beszélni, mert a politikához semmi közöm – mondta Nemzeti Sportnak a tréner, aki tavaly nyáron az FTC-ből szerződött két évre Podgoricába, ahol aztán Szörnyi Attila menedzser hozzájárulásával és támogatásával a Buducsnoszt mellett a női kapitányságot is elvállalta. – Hogy ne ködösítsek, a szerbek ellen elvesztett, presztízsokokból különösen fontos meccsen tényleg felment a vérnyomásom, s ezt a verekedős kézilabdába feleslegesen belemenő, fegyelmezetlen játékosaim is észrevehették. A meccs után az egyik újságírótól kis időt kértem, amíg lehiggadok, de ezt ő úgy értette, hogy nem akarok nyilatkozni. Az esetbe állítólag a politikát is belekeverte, ezért a szövetség vezetői csak legyintettek a cikkre, magam pedig nem is olvastam.”
Montenegró a Mediterrán Játékok női tornáján bronzérmet szerzett az Eb-ezüstérmes spanyolok legyőzésével, s ezzel Zsiga Gyula fényesen bizonyította, hogy jó úton jár mind a válogatott, mind a Buducsnoszt Podgorica, amelyre a keret épül. Az edző kiemelte, hogy a válogatott ezt a sikert sérült legjobbja, a BL-győztes Viborgban szereplő Bojana Petrovics-Popovics nélkül érte el, s még nem játszhatott a csapatban a fél éve honosított Kindl Gabriella átlövő sem, aki tétmérkőzésen augusztusban ölthet először montenegrói mezt.
„Nem szokványos a helyzetem a válogatottnál, mert Montenegróban az a szokás, hogy a Buducsnoszt edzője egyben a keretet is dirigálja, méghozzá meghatározatlan időre szóló szóbeli megbízás alapján, pluszjavadalmazás nélkül – folytatta Zsiga Gyula. – Ez azonban nem befolyásolja remek közérzetemet, mert a klubban profi játékosokkal, tökéletes körülmények között dolgozhatom, s ez igaz a válogatottra is. Hosszabbításról egyelőre nem beszéltünk, de gyakran kerül szóba London, s már menedzseremmel is közöltem, ha úgy adódik, szívesen vállalom a csapat kijuttatását és felkészítését az olimpiára. Előbb azonban az októbertől júniusig tartó Európa-bajnoki selejtező csoportmeccsei következnek az oroszok, a szlovákok és a lengyelek ellen.”
Klubcsapatáról is büszkén beszélt Zsiga Gyula, aki elmondta, hogy a felkészülést augusztus másodikán kezdő Podgoricából, amelynek egyik legjobbja Kindl Gabriella, kulcsjátékos nem távozott a nyáron. Friss igazolás a Fradiból érkező Szamoránsky Piroska.
„A magyar válogatott beállósának megműtötték a térdét, s budapesti utókezelését követően talán október végén csatlakozhat új társaihoz – reménykedett a tréner. – Nagyon fontos, hogy a balkezes átlövő Katarina Bulatovics mellé, a klasszis tehermentesítésére érkezik Brassóból a horvát Lidija Horvat. Macedón válogatottat, a szkopjei Dragana Pecevszkát igazoltuk a bal szélre. A megerősített csapattal szeretnénk legalább BL-elődöntőt játszani, de ez csak az én maximális célom, a klubban a vezetők közül ezt senki sem mondta ki.”