Tartja a szavát, s miként ko rábban jelezte, nem irányítja tovább a férfiválogatottat Hajdu János kapitány. A szövetség szakmai igazgatója végleges döntését már közölte az MKSZ vezetőivel. Mivel július elején a nők kapitánya, Imre Vilmos is visszalépett, mindkét magyar válogatott élére szakvezetőt keres az MKSZ-elnökség, amely július 22-én tárgyal e két kérdésről. Már nyílt titok, hogy várhatóan Mátéfi Esztert, a Békéscsaba trénerét nevezik ki női szakvezetőnek (segítője a veszprémi Gyurka János és/ vagy a győri Konkoly Csaba lehet), a férfiak irányítójáról pedig – Sinka László elnök szerint – legkésőbb szeptember közepéig határoznak.
Hajdu Jánosnak valójában lejárt a férfikapitányi szerződése az Eb-selejtező befejeztével, s csupán annyi történt, hogy a sikeredző (a nőkkel Pekingben negyedik lett, a férfiakat a januári vb-n a hatodik helyig, majd az Eb-re vezette) úgy látta jobbnak, ha nem hosszabbítja meg a megállapodást.
„Már a kinevezésemkor szinte biztosan tudtam, hogy csak megbízatásom lejártáig, vagyis az Eb-selejtezők végéig látom el a szövetségi kapitányi teendőket, mert ez és az MKSZ szakmai igazgatói posztja hosszabb távon roppant nehezen összeegyeztethető – indokolta döntését Hajdu János. – Az utóbbi másfél évben, annak ellenére is, hogy segítőim mindkét keretnél maximálisan támogattak, a szakmai igazgatói munkámra jutott kevesebb idő, ettől kezdve azonban teljes erővel erre összpontosítok.”
S hogy miként tovább?
Erről az MKSZ-elnökség dönt, amely a már szokásosnak nevezhető kérdések előtt áll. Fő vagy mellékállású legyen az új kapitány? Mennyi időre szólna a megbízatása, és szán-e legalább 4500–5000 euró/hó fizetést a vezető klubokhoz képest nem túl gazdag MKSZ erre a főállású munkára? Miként vélekednek a reálisan szóba jövő, nem túl nagy számú jelöltről (Csoknyai István, Kovács Péter, Mocsai Lajos) a vezető klubok, s ezek főszponzorai? Közös nevezőre jut-e a korábban nehezen megegyező Veszprém és a Szeged? Külföldi edző szóba jöhet-e?