Széles e világon nem akadt ember, aki a sorsolás elkészítésekor ne arra fogadott volna, hogy a térségben először selejtező Ausztrália, valamint az előző három világbajnokság mindegyikén részt vevő Japán utolsó fordulóra kiírt rangadója jár majd a legnagyobb feszültséggel. Az eredmények alakulása folytán azonban nincs jelentősége a melbourne-i végeredménynek, mert a zóna két hatalmassága – Dél-Koreával egyetemben – már kivívta a vb-részvétel jogát. Így aztán annak sincs különösebb hírértéke, hogy a hazaiak eltiltások miatt felforgatott védelemmel fogadják a japánokat, s hogy Harry Kewell sem lép pályára, ellenben visszatér a sárga lapok miatt a Bahrein elleni találkozót elmulasztó csapatkapitány, Lucas Neill. Ahogy az ausztrál lapok fogalmaznak: „halott selejtező” lesz Melbourne-ben.
Mivel a csoportok első két helyezettje kvalifikálja magát a jövő nyári világbajnokságra, a 2. csoport két találkozója nagyon is élő lesz. Szaúd-Arábia Rijádban úgy fogadja ÉszakKorea válogatottját, hogy mindkét résztvevő tisztában van vele: amelyikük nyer, biztosan utazhat Dél-Afrikába.
„Dél-Koreában nem könnyű pontot szerezni, még akkor sem, ha a hazaiak számára már nincsen különösebb tétje a mérkőzésnek. Mi mégis megtettük. Az utóbbi selejtezőinken szerzett négy pont önbizalmat kölcsönöz, de a győzelmi kényszer a mi vállunkat nyomja” – mondta José Peseiro, a
szaúdiak portugál szövetségi kapitánya, akinek helyzetét nehezíti, hogy nem számíthat az arabok csapatjátékát leginkább meghatározó, roppant kreatív Ateef testvérpár szolgálataira. Abdoh térdszalagja sérült, Ahmed pedig eltiltását tölti. Különösen utóbbi kiesése lehet fájó a szép futball kedvelőinek. Ahmed Ateef játékát ugyanis az ázsiai futball kiváló ismerői Szaid el-Ovairanéhoz hasonlítják. Aki látta a példakép 1994-ben a vb-n a belgáknak lőtt csodagólját, sohasem felejti, ahogy a táncos léptű középpályás végigvitte a labdát szinte az egész pályán, mielőtt betalált Michel Preud’homme kapujába.
Ha a két rivális Rijádban döntetlenre végez, nevető harmadikként a Szöulban vendégeskedő iráni nemzeti együttes juthat ki egyenes ágon Dél-Afrikába, már ha győzni tud. Sok múlik azon, a már továbbjutó s otthon játszó dél-koreai válogatott tagjai mennyi motivációt éreznek magukban ahhoz, hogy segítsenek északi testvéreiknek. Mindenképpen kuriózum lenne, ha mindkét Korea kijutna egyazon világbajnokságra, ilyen ugyanis még nem fordult elő a futballtörténelemben.
A pótselejtezős helyezés (3.) eléréséért az 1. csoportban Bahrein együttese azzal a tudattal fogadhatja Üzbegisztán legjobbjait, hogy már egyetlen pont is elegendő számára a vbremények életben tartásához. Persze az olajhercegségben azzal is tisztában vannak, hogy a vendégek harci díszben érkeznek hozzájuk. Van ugyanis némi elszámolnivalója a két nemzeti együttesnek: négy éve a bahreiniek ütötték el a volt szovjet tagköztársaság képviselőit attól, hogy folytathassák a harcot a németországi vb-részvételért.