Az olimpiai negyedik helyezett magyar női válogatott hétfőn utazott el a macedóniai Európa-bajnokságra, és keddi edzésén már „belakta” a szkopjei csarnokot. Imre Vilmos szövetségi kapitány tartja az aranyszabályt: a csapatnak mindig a következő ellenfélre kell összpontosítania. Jelen esetben Romániára. Ugyanakkor a mester nem feledkezett meg az A-csoportban még együttesére váró Dániáról és Franciaországról sem. Ennél tovább azonban egyelőre nem tervez, hiszen az első számú cél a továbbjutás a csoportból (ehhez a háromba kell kerülni).
„A sorsoláskor elpártolt tőlünk a szerencse, de ezen kár sopánkodni – mondta a kapitány. – Sokkal fontosabb, hogy
a románok ellen minél jobban felkészüljünk, hiszen fűti őket a visszavágás vágya a pekingi negyeddöntőben elszenvedett négygólos vereségért. A nagyon remélt sikeres rajt döntően befolyásolná további szereplésünket, erősítené a lányok önbizalmát.”
A románoknál akadnak ugyan hiányzók, a kapitány szerint azonban a belső hármasuk megmaradt, s továbbra is pokoli erős. Ezért aztán bizonyos fokig alapozhatunk pekingi tapasztalataikra. A győri Aurelia Bradeanu kisbabát vár, talán ő fog a legjobban hiányozni. Nincs a keretben a kapus Tereza Pislaru, sem Adriana Olteanu, Ionela Stanca, Steluta Luca, Cristina Varzaru és Valeria Bese. A Gheorghe Tadici kapitányt a nyáron váltó Radu Voina visszahívta a legjobbak közé a volt dunaújvárosi Paula Ungureanu kapust, és ismerős lesz a magyar szurkolóknak a debreceni Daniela Crap is.
„A második fordulóban a dánokkal csapunk össze, a meccs örökrangadónak számít – folytatta Imre Vilmos. – Jan Pytlick kollégám együttese, amely az utóbbi tizennégy évben a világ egyik legsikeresebb válogatottja volt, nem lehetett ott a legutóbbi vébén, sem az olimpián, ezért nagyon szeretne kiemelkedő eredménnyel visszatérni a legjobbak közé. Fontos tudni, hogy hozzánk hasonlóan már Londonra építkezik, sok fiatalnak ad bizonyítási lehetőséget. Igaz, rutinos klasszisokat is elhozott Szkopjéba. Különleges stílusát ismerjük, játszottunk ellene októberben a dániai Világkupán is, és csak három góllal kaptunk ki.”
A dánok hatalmas önbizalommal, sok lábmunkával kézilabdáznak, játékukban gyakran építenek a beállósra. Továbbra is oszlopa az együttesnek Katrine Fruelund, Lene Lund Nielsen, Rikke Skov, Josephine Touray, Louise és Karin Mortensen.
„Mire a franciákkal találkozunk, már két Európa-bajnoki meccsüket látjuk, vagyis a legfrissebb tapasztalatok alapján tudunk ellenük készülni – mondta a magyar kapitány. – Megfiatalított csapatuk stílusa hasonlóan ötletes, mint a miénk, sok rögtönzésre alapoz. Az olimpia után több rutinos játékos kivált a keretből, de hiba lenne lebecsülni az együttest. A franciák felkészülési meccseken mutatott hullámzó teljesítménye sem mérvadó.”
Hiányzik Isabelle Wendling, Veronique Pecqueux-Rolland, Sophie Herbrecht, Stéphanie Cano, Christine VamparysTorres és Valérie Nicolas. Ez azt jelenti, hogy Olivier Krumbholz mesternek át kellett formálnia a keretet, amely jó kísérleti terepnek tekinti az Eb-t.
A magyarok ágán a B-csoportban a pekingi aranyérmes norvégok a legnagyobb esélyesek, míg a sokkal gyengébb CD-ágon az oroszok és a németek várhatók az elődöntőbe, míg a mérleg nyelve Svédország és Horvátország lehet. Igaz, Zdravko Zovko, a horvátok világhírű kapitánya Szombathelyen, a Pannon-kupán azzal búcsúzott el Imre Vilmostól: „Vidimo se u finalu”, vagyis találkozunk a döntőben.