Végre olvadozik a jég

S. J.S. J.
Vágólapra másolva!
2008.10.25. 06:48
Címkék

A BL-szereplő Pick-Szeged és MBK Veszprém vasárnapi rangadója előtt (12.30 óra) néhány borúlátó attól tart, hogy a két aranyvadász gárda ott folytatja, ahol a tavasszal abbahagyta, vagyis felszakadnak a régi sebek, előkerülnek a hajdani, már-már feledésbe merülő sérelmek (pofonok, beszólások, túlzásba vitt zrikálások). Ha így lenne, semmi sem mentené meg a csapatokat és a közönséget a botránytól, amely pedig senkinek se jó, senkinek se hiányzik.

Szerencsére sokkal többen vannak az optimisták, akik vérbeli rangadót, magas színvonalú, sportszerű kézilabdát szeretnének látni, s ezért tesznek is. Lele Ambrus, a szegediek ügyvezető elnöke biztos benne, hogy vasárnap a házigazdák közül senki sem szítja a tüzet se a pályán, se a tribünön, s ezt ígérték a veszprémi vezetők és játékosok is.

Az elnök elmondta, a legutóbbi Balatonfüred–Szeged meccsen a nézőtéren egymás mellett ült Mocsai Lajos, a veszprémiek edzője, valamint Pistrui László, a vendégek tulajdonos-klubelnöke, s teljes egyetértésben nézték a Pick győzelmét.

„Ezt a légkört szeretnénk megőrizni vasárnap is, hiszen mindannyiunk érdeke ezt kívánja, ezért a végeredménytől függetlenül meghívtuk a meccs utáni ebédre a veszprémieket, valamint a szövetség és a Budapest Bank vezetőit – mondta Lele Ambrus. – Ezt a gesztusértékű meghívást valamennyien elfogadták, vagyis bennük is megvan a szándék s az akarat, hogy normális mederbe tereljük, illetve továbbra is ott tartsuk a két klub és a szövetség kapcsolatát. Szerintünk a lényeg az, hogy olvad a jég, s minden érdekelt nagyon szívesen látná, ha így is maradna, s ennek is jelentős hírértéke lenne.”

Az ügyvezető elnök szavait megerősítette Puljezevics Nenad, a Szeged válogatott kapusa és csapatkapitánya, aki hozzáfűzte: „Sportszerű, de újra hatalmas meccs lesz, amelyen az esélyeket nehéz megtippelni. A sok sérültünk nélkül is győzni akarunk, vagyis szeretnénk folytatni a Veszprém elleni szegedi hagyományt.”

A Veszprém kapusáról, Dejan Pericsről írásunk a 20. oldalon

Legfrissebb hírek

Barcelonai sokk: Lewandowski lemaradhat a BL-elődöntőről és a kupadöntőről − sajtóhír

Spanyol labdarúgás
25 perce

Az agyrázkódást szenvedő Gulácsi Pétert kiengedték a kórházból

Német labdarúgás
41 perce

NB I: Fehérvár FC–MTK Budapest

Labdarúgó NB I
49 perce

El Maestro: Valami egészen különlegeset láttunk szombaton – edzői értékelések

Labdarúgó NB I
1 órája

„Nem én vagyok a hős” – a 98. percben győztes gólt szerző Raphinha

Spanyol labdarúgás
1 órája

30 főre szűkült a vb-re készülő magyar férfi jégkorong-válogatott kerete

Jégkorong
1 órája

A cseréikben mindig bízhatnak a zöld-fehérek

Labdarúgó NB I
2 órája

Nem bírtuk tartani a lépést a görögökkel, ezüstérmes a magyar női vízilabda-válogatott a világkupán

Vízilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik