Megújult a Hungaroring

TÓTH ANITATÓTH ANITA
Vágólapra másolva!
2008.07.27. 22:53
Címkék
Az elmúlt hónapokban jelentős fejlesztéseket hajtottak végre a magyar Formula–1es pályán: az egymilliárd forintos beruházást a Hungaroring saját erőből finanszírozta.

A Formula–1-es csapatok éle tét, mindennapi működését teszik könnyebbé, komfortosabbá azok a változtatások, amelyeket a mogyoródi pályán hajtottak végre. A nagyszabású munkálatok áprilisban kezdődtek, és egy hete fejeződtek be.

„A csapatok kérték, hogy nagyobb legyen a paddockterület, vagyis az a rész, ahol a saját vendéglátó-kamionjaikat elhelyezik – mondta Dancsó Pál, a Formula–1 versenyigazgatója. – A boxok méretét is megnöveltük – ez a technikai fejlődés miatt vált szükségessé –, úgyhogy ettől az évtől plusz tizenkét garázs áll a csapatok rendelkezésére.”

Minden istálló egységesen öt-öt boxot kap a jövő hét végi Magyar Nagydíjon, ez változás az előző esztendőkhöz képest, amikor a nagyobb csapatok közül csak egy-kettőnek járt ennyi hely. A paddockterület összességében 2500 négyzetméterrel nőtt meg, az új boxok tetején éttermet és teraszt létesítettek, ahová már lifttel is fel tudnak jutni a vendégek.

„Sportszakmai módosításokra is szükség volt: a hatoshetes kanyarban, vagyis a sikánban kicseréltük a rázóköveket annak érdekében, hogy a versenyzők a pályaívet használják. Ugyanez a cél vezérelte a tizennégyes, célegyenesre fordító kanyar változtatásait is, ezen a területen műfű lerakását kérte a Nemzetközi Automobil-szövetség” – mondta Dancsó Pál.

A Hungaroringen mostanra tehát minden készen áll, ami abszolút ideális, hiszen az első kamionok bizony már megérkeztek a jövő hét végi Magyar Nagydíjra.

Legfrissebb hírek

Fociláz a Puskás Arénánál – fergeteges sikert hozott a Nemzeti Sportügynökség ifjúsági tornája

Minden más foci
3 órája

Keddi sportműsor: Marco Rossi keretet hirdet, Galatasaray–Liverpool a BL-ben

Birkózás
5 órája

Balogh Botond: A Süperlig testhez álló feladat; keretet hirdet Rossi

E-újság
5 órája

Virtualizált futballélmény – Jakus Barnabás publicisztikája

Labdarúgó NB II
5 órája

Keane fejesére Bowen válaszolt, döntetlennel mutatkozott be a West Ham kispadján Nuno Espírito Santo

Angol labdarúgás
6 órája

Alapos verést kapott a Haladás és az Aramis a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
6 órája

Pellegrino duplájával szerezte meg első győzelmét a Parma a bajnokságban; nyert a Lazio is

Olasz labdarúgás
6 órája

Újra az első helyen: öt gólt szerezve győzte le a Honvéd a Karcagot

Labdarúgó NB II
7 órája
Ezek is érdekelhetik