A szerencse Massa mellé állt

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
Vágólapra másolva!
2008.06.23. 00:28
Címkék
Zsinórban a harmadik F1-es versenyen történt őrségváltás a vb-pontverseny élén, ezúttal a pályafutása nyolcadik győzelmét arató Felipe Massa vette át a vezetést. A Ferrari brazil pilótája nem kis szerencsével nyert Magny-Cours-ban, győzelméhez kellett, hogy Kimi Räikkönen autója műszaki hibája miatt a verseny második felében lelassuljon.

Egy évvel ezelőtt Felipe Massa a pole pozícióból rajtolt, a verseny nagy részében vezetett, aztán mégis meg kellett elégednie a második hellyel, mert csapattársa, Kimi Räikkönen megelőzte. Ezúttal a finn indult a pole pozícióból, ő vezetett a viadal első felében, de akárcsak Massa tavaly, ő is második lett a társa mögött. Egy éve a boxtaktika segítette a finnt, most Räikkönen autójának kipufogócsöve döntött a győzelemről.

A motormű jobb oldali kivezetője levált a kocsiról, emiatt az autó hangja kis túlzással jobban hasonlított a magny-cours-i pályát másfél órával korábban ellepő Porschékéra, mint a többi F1esére. Ez még nem lett volna baj, de az autó az erejét is elveszítette, Räikkönen hirtelen másfél-két másodpercet lassult körönként, ezért Massa nagyon gyorsan lefaragta több mint hat másodperces hátrányát, és a fél perccel a két Ferrari mögött haladó üldözők is elkezdték a felzárkózást.

Räikkönen elmondása szerint autójának végsebessége a hosszú egyenesekben meg sem közelítette a korábbi állapotot, a lassú kanyarokból pedig úgy gyorsított ki, mintha visszarakták volna bele a kipörgésgátlót – azaz hiába nyomott padlógázt, a hajtómű csak nehezen pörgött fel. Szerencséje volt, hogy a malőr olyan pályán történt, amely nem fekszik a BMW-nek, meg hogy a verseny előtt mindkét McLaren-pilótát megbüntették, és nem ők, hanem Jarno Trulli haladt a harmadik helyen.

Így belefért, hogy ennyire lelassult, második helye tulajdonképpen nem is került veszélybe. A legnagyobb baj az lett volna, ha a motor leáll, ezt sem lehetett kizárni, hiszen az utolsó körökben már nagyon akadozott a V8-as. Ám Räikkönen behozta a második helyre a Ferrarit, és rendkívül értékes pontokat szerzett.

Szerencséje a szerencsétlenségben, hogy autója a menet közben lerepülő kipufogócső nélkül is átment a mérlegelésen, és hogy a sportfelügyelők nem zárták ki veszélyessé váló kocsija miatt. Az elem ugyanis balesetet okozhatott volna, ha rosszkor szakad le. A tavalyi szabályok szerint visszaütne, hogy ezzel a motorral ez volt az első versenye, és ha maradandó károsodása van, a csere miatt a Brit Nagydíj-


folytatás...
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Andrej Csemerkin

Egyéb egyéni
2 perce

Gécsek Tibor Halász Bencéről: Megérkezett 83 méter fölé, ami gigantikus eredmény

Atlétika
2 perce

Real Madrid: hónapokra kidőlt a rutinos védő

Spanyol labdarúgás
12 perce

Íme, a legjobb magyar játékosok az EA FC 26-ban

Légiósok
20 perce

Felavatták Beckenbauer szobrát az Allianz Arénánál

Német labdarúgás
46 perce

Sporttörténelmi atlétikai világbajnokság jöhet a magas páratartalom ellenére is

Atlétika
49 perce

Lakatos Tamás: Az olimpiai érem már csak plusz hozadék

Utánpótlássport
54 perce

Vuelta: Philipsent nem lehetett megverni a sprintben

Kerékpár
1 órája
Ezek is érdekelhetik