Nyugati óriások

M. Cs.M. Cs.
2008.03.06. 01:19

A Nyugati főcsoport élén robogó Los Angeles Lakers és a San Antonio Spurs versenyfutása tovább tart. A két csapat amerre jár, győzedelmeskedik. A Spurs zsinórban a tizedik meccsét nyerte meg, három nap alatt másodszor is elverve a Jason Kidd távozását nehezen megemésztő New Jerseyt (81–70). Az aranysárgák pedig utóbbi 12 mérkőzésükből 11-szer vonulhattak le győztesen a parkettről. Ezúttal is. Pedig most nem ez volt a feltétlen kívánalom. A csoportrivális Sacramentóhoz kellett utazniuk – ami mindig embert próbáló feladat. A Kings 43 percig vezetett, ám utána beindult Kobe Bryant, s a meccsen szerzett 34 pontjából 17 (!)-et az utolsó negyedben dobva, 14–0-s rohamot vezényelt, s így a liga legnépszerűbb csapata 117–105-re nyert. A legboldogabb a frissen igazolt Pau Gasol volt, aki a Memphis játékosaként sohasem győzött az ARCO Arenában.