Vasasos visszatérők

R. B. B.R. B. B.
Vágólapra másolva!
2008.03.02. 00:29
Címkék

A férfiválogatott múlt heti edzéseit és felkészülési mérkőzéseit sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a Varga Dániel és Dénes, akik már az összetartás előtti Honvéd–Vasas rangadót is csak a lelátóról nézhették.

A piros-kékek két meghatározó pólósa ezen a héten kezdte újra a tréningeket, és Földi László edző már számíthat rájuk a szombati, Szentes elleni mérkőzésen. Pénteken mindenesetre még nem voltak tökéletes formában – a Honvéd és a Vasas játékosainak részvételével megrendezett autós ügyességi versenyen csak ötödik lett a testvérpár. Kreativitásukat biztosan nem veszítették el, hiszen Varga Dániel az itiner helyett egy Budapest-térképpel próbálta navigálni a bójákat kerülgető öccsét. A viadalt a Steinmetz Ádám, Stein-metz Barnabás kettős nyerte meg a Gergely István, Fodor Rajmund, illetve Szivós Márton és Molnár Tamás duója előtt.

„Hétfőn próbáltam ki, hogy bírja a bokám a terhelést – tudtuk meg Varga Dánieltől. – Az edzés rendben ment, kilencvenszázalékos állapotban voltam, de napról napra javul egy-két százalékkal a lábam, így szombatra már tökéletes lesz. A múlt héten leginkább otthon feküdtem és pihentem, de szeptember óta így megy – nagyjából háromhetente pihenek.”

Varga Dénes fájós tricepsze miatt maradt távol a válogatottól, de a hét első napján már ő is a vízbe merészkedett – hasonló hatásfokkal, mint a bátyja. „Tökéletesen egészséges vagyok – jelentette ki határozottan. – A hét elején még finomkodtam, de szombaton már játékra éhesen ugrom a vízbe.”

Nem ilyen szerencsés Hárai Balázs, aki a válogatott múlt szombati meccse előtt szenvedett sérülést: a válla húzódott meg, egész héten kezelésekre és gyógytornára járt. A center a kondiedzések mellett csütörtökön kezdhetett el lábtempózni, a szombati, PVSK elleni meccset kihagyni kényszerül – de március 9-én a Szeged, majd 15-én az Euroligában a Vasas ellen már szüksége lenne rá a Honvédnak.

Legfrissebb hírek

David Gaudu megtréfálta Pedersent és Vingegaard-t a Vueltán

Kerékpár
14 perce

A Real Madrid és az Arsenal is vinné a Rennes védőjét, Dovbik visszatérhet a La Ligába – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
24 perce

A Nyíregyháza két játékosa is súlyosan megsérült

Labdarúgó NB I
28 perce

Ne sokat költsön: íme, a PL „kölcsöncsapata”!

Angol labdarúgás
44 perce

Hatnapos 3x3-as kosárfesztivál keddtől Debrecenben

Kosárlabda
58 perce

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 3. rész, Papp László

Egyéb egyéni
1 órája

A veszprémiek nélkül készül a futsalválogatott

Magyar válogatott
1 órája

F1 75: Vettel drámája és Hamilton felemelkedése a Német Nagydíjon

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik