Szerencséje volt

R. B. B.R. B. B.
Vágólapra másolva!
2007.11.13. 14:48
Címkék

A bajnok Vasas 9–4-re győzött az előző szezonban ötödik PVSK-Fűszért otthonában. Ha csak a szombati találkozó eredményét nézzük, sima vendégsiker született, ám a mérkőzésen ritkán látható gól esett: a Vasas válogatott kapusa, Nagy Viktor ugyanis megtréfálta kollégáját, Gárdonyi Andrást, és a saját térfeléről volt eredményes. Labdarúgásban vagy éppen kézilabdában is kuriózum egy-egy kapusgól, ám a pólóban alig találunk rá példát. Igaz, a 23 éves kapus közvetve már volt részese hasonló esetnek.

A 2001–2002-es idényben Nagy még a BVSC-ben pallérozódott, amikor a kék-sárgák Szentesen játszottak bajnoki mérkőzést, Horváth Tamás pedig remekül észrevette, hogy a vendég vasutasok akkori első számú kapusa, Szécsi Zoltán kitempózott a megúszó támadók elé, majd fölötte a hálóba ívelt – egyébként 11–8-ra a BVSC győzött. A kétszeres olimpiai bajnok elmondta, gyakran kimerészkedik a kapujából, néhányszor már meg is lepték, ám hozzátette, ha úgy adódik, Nagy Viktor ellen sem fog a kapujában ragadni.

„Nem kell nagydobra verni a dolgot, szerencsém volt – ez már Nagy Viktor megjegyzése a góljáról. – Gárdonyi kijött a kapuból, indítása éppen elém csúszott, rögtön kapura lőttem , ő pedig nem ért vissza, így az labda bepattant a hálóba. Az első osztályban még nem voltam eredményes, utánpótlásszinten már igen, de akkor is csak nagy gólkülönbségű mérkőzésen. Ami érdekes, éppen néhány hete beszélgettem az edzőkkel, Földi Lászlóval és Mátéfalvy Csabával, hogy mit szólnának hozzá, ha ilyen helyzetben kapura dobnék. Azt mondták, rendben, most ezért is lőttem gondolkodás nélkül.”

Ha a góllövést nem is, a hosszú indításokat rendszeresen gyakorolja a Vasas kapusa.

„Még többet kell gyakorolnom, mert a pécsi mérkőzésen is volt rossz passzom” – mondta önkritikusan a hétfőtől már a szombati, Szeged elleni rangadóra készülő Nagy Viktor.

Legfrissebb hírek

Most sem jött össze a tornagyőzelem Stuttgartban Szabalenkának

Tenisz
7 perce

Sharon Lokedi új pályacsúccsal nyerte meg a bostoni maratonit

Atlétika
13 perce

Mutatjuk a BVSC-s Kelemen Patrik elképesztő győztes gólját a Vasas ellen

Labdarúgó NB II
43 perce

NB I: Kecskemét–Újpest

Labdarúgó NB I
51 perce

Micsoda lövés: Kelemen Patrik 40 méteres találatával a 96. percben győzte le a BVSC a Vasast

Labdarúgó NB II
1 órája

Bondár Anna a selejtező első körében búcsúzott a madridi tenisztornán

Tenisz
1 órája

Birkózók is csatlakoztak a szemétszedő akcióhoz

Birkózás
1 órája

Magyarul mondott locsolóverset Pat Cortina

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik