BL-ezüstérmes a Rózsa

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2007.09.16. 00:12

A Bajnokok Ligája második napján, pénteken a házigazda Rózsadombi SE férficsapata a késő esti elődöntőben ötórás csatában 3:1-re nyert a sportág szülőhazájának tartott Anglia bajnoka, a Colets Healt & Fitness ellen. Az RSE a szombati döntőben a háromszoros BEK-győztes német Paderbornnal találkozott. A rózsadombiak a sorozat 2005-ös fináléjában is ezzel a gárdával mérkőztek meg, akkor a házigazda németek 3:1-re győztek, a magyarok ezüstérmesek lettek. A Móricz Zsigmond Gimnázium sportcsarnokában felállított üvegpályáján rendezett fináléban az RSE játékosai csak megnehezíteni tudták riválisuk dolgát, 3:1-es vereséget szenvedtek, de ezüstérmükre ezúttal is joggal lehetnek nagyon büszkék. Érdekesség, hogy a magyar csapatban egyetlen magyar játékos sem lépett pályára az elődöntő és a döntő során.