Hiányzott James Bond

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
Vágólapra másolva!
2007.07.08. 00:19
Címkék
Elmaradt a csoda: a legjobb négy között a világelső Justine Henint búcsúztató Marion Bartoli Venus Williamsszel már nem bírt a női egyes fináléjában. Az amerikai pályafutása során egyéniben negyedszer lett Wimbledon bajnoka.

Hogy Pierce Brosnanen múlott-e, vagy sem, valószínűleg már sohasem fog kiderülni, de tény, hogy amikor a francia Marion Bartoli észrevette a lelátón a korábbi James Bondszínészt a wimbledoni bajnokság Justine Henin elleni elődöntőjében, addigi siralmas játéka igencsak feljavult, és végül óriási meglepetésre le is győzte a világelsőt 1:6, 7:5, 6:1-re.

„Az első szettben pályán sem voltam, aztán megláttam Pierce Brosnant a királyi páholyban. Csodálatosan néz ki, ő az egyik kedvenc színészem, úgyhogy azt mondtam magamnak, nem éghetek le előtte. Megpróbáltam rá koncentrálni, miatta javítani a játékomon, és most itt vagyok a döntőben – elmondhatatlanul boldog vagyok” – örvendezett a francia, akinek az sem szegte kedvét, hogy a színész a Venus Williams elleni döntőre már nem tudott kilátogatni.

„Kaptam tőle egy aláírt fényképet, és egy néhány mondatos jókívánságot – ennél több nem kell” – mosolygott a 18. kiemelt

Bartoli, aki eddig még a harmadik körön sem jutott túl soha Grand Slam-versenyen.

Finálébeli ellenfele trófeáit ellenben felsorolni is nehéz lenne – elég, ha a három korábbi egyéni wimbledoni bajnokságot említjük. Az utóbbi másfél évben hol sérüléssel, hol a motiváció hiányával, de leginkább mindkettővel bajlódó Venus Williamst saját elmondása szerint húga, a szintén mélyről visszakapaszkodó Serena januári Australian Open-győzelme indította el újra a siker útján, és az angol bajnokság második hetében már hasonlóan ellenállhatatlan játékot nyújtott, mint fénykorában, amikor 2000– 2001 tájékán egyik tornagyőzelmet a másik után aratta.

Az amerikai az idei wimbledoni fináléban is kiválóan teniszezett. Nullára nyerte meg az első játékot, nagyjából előrevetítve, milyen sorsot is szán a nála majdnem egy fejjel alacsonyabb francia lánynak. Bartoli azonban csak az első másfél játékot védekezte végig, kissé felbátorodva már azzal a gyilkos kétkezes fonákkal lőtte le az amerikait a pályáról, amelyiktől Heninnek valószínűleg még hetek múlva is rémálmai lesznek. Williams azonban szépen mozgatta a franciát, aki általában csak üldözte a labdát, és végül kettős hibával bukta el az első adogatójátékát.

Bartoli ezután viszont kicsit közelebb került ellenfeléhez, majd nagy nehézségek árán, elég gyengén szerválva, de egyre jobban játszva 3:0 után nemcsak megnyerte első adogatójátékát, hanem mindjárt a brékelőnyt is visszavette, majd egyenlített meglepve az ennél láthatóan kisebb ellenállásra számító, ráadásul egyet-kettőt hibázó amerikait.

Ekkorra már egymást követték a parádés adogatásfogadások és a hosszú, látványosabbnál látványosabb labdamenetek, mindketten erősen és pontosan ütöttek, változatos megoldásokkal próbálták zavarba hozni a másikat (nemegyszer a „kis” Bartoli futtatta jobbrabalra a „nagy” Venus Williamst – nem akármilyen látvány volt). Ez végül az amerikainak sikerült jobban, aki 5:4 után kicsit agresszívebb játékra váltva két bréklabdához jutott, és a másodikat kihasználva megnyerte az első játszmát.

Williams a második szettet még lendületesebben kezdte, Bartolinak vért kellett izzadnia minden labdamenetért, egyik bréklabdát a másik után hárította, de végül csak meg kellett hajolnia a hihetetlen agresszivitással, pontosan játszó amerikai előtt. 3:0-s hátrányban előbb ő kért ápolást, majd kis gondolkodás után Venus is kihasználta a kínálkozó alkalmat – végül az ő combhúzódását kezelték mármár aggodalmasan hosszú ideig. A kényszerszünet alatt a közönség maradéktalan rokonszenvét élvező Bartoli kissé összeszedte magát (még a centerpálya lelátóján körbefutó hullámzásba is bekapcsolódott, akárcsak a királyi páholy tagjai, beleértve magát a kenti herceget), és nullára nyerte a következő gémet, majd megpróbálta sokat futtatni a kissé lelassult amerikait, ő azonban – némileg spórolva a lépésekkel – kitartott, és 3:1 után már játékot sem engedélyezett a nagyot küzdő, kemény ütésekkel támadó franciának. A meccset végül stílszerűen ásszal zárta le, és boldogan ünnepelt, miközben Bartoli sírdogálva ült le a székére. Pedig a franciának nincs szégyenkeznivalója: a négy között a világelsőt győzte le, és a fináléban is remekül helytállt a füves borítás jelenlegi legjobb játékosa ellen.

Legfrissebb hírek

Littler ötödik tornáját nyerte meg a darts Premier League-ben

Egyéb egyéni
27 perce

Trumpnál az előny a sznúker-vb elődöntőjében

Egyéb egyéni
1 órája

Már most a csúcson – Cselőtei Márk publicisztikája

Bajnokok Ligája
1 órája

Pénteki sportműsor: négyes döntőben játszik az FTC a női vízilabda BL-ben

Minden más foci
1 órája

NS-kerekasztal: Szoboszlai maradjon még Liverpoolban!; László Csaba hallani sem akar a Sepsi OSK kieséséről

E-újság
1 órája

Gauff lemosta a pályáról Swiateket Madridban, a férfiaknál Medvegyev búcsúzott a mestertornán

Tenisz
1 órája

Két ponttal nyert Madridban, így négy meccsen továbbjutott az Olympiakosz az Euroligában

Kosárlabda
1 órája

Már készülhet a Konferencialiga-fináléra a Chelsea; egygólos előnyt szerzett a Betis az elődöntőben

Európa-konferencialiga
1 órája
Ezek is érdekelhetik