Meccslabdánk volt

BORSIK RICHÁRDBORSIK RICHÁRD
Vágólapra másolva!
2007.04.19. 23:09
Címkék
Szerdán Fehéroroszországtól, csütörtökön Ukrajnától kapott ki 2–1-re a magyar csapat Plovdivban az euro-afrikai zóna I. osztályában, így már nincs esélye a csoportgyőzelemre. A cél a bentmaradás.

Az ukránok ellen elsőként Szávay Ágnes lépett pályára – és győzött! Pedig az ellenfél, Katerina Bondarenko több mint félszáz hellyel előzi meg a világranglistán. A nyitó játszmát az ukrán nyerte, Szávay azonban a következő két szettet szoros játékban a maga javára tudta fordítani. A folytatásban Nagy Kyra nem bírt Juliana Fedakkal. Az ukrán kiegyenlített kezdés után ritmust váltott, és hozta a meccset, a párosokra bízva a döntést. Szávay Ágnes Gubacsi Zsófiával az oldalán újra farkasszemet nézett Katerina Bondarenkóval, akinek nővére, Alona volt a párja. Az ukránok besöpörték az első szettet, aztán Szávayék, kihasználva a vetélytársak hullámvölgyét, egyenlítettek. A dolog kezdett kísértetiesen hasonlítani az előző napi, fehéroroszok elleni küzdelemre. A sorsdöntő játszma gyilkos küzdelmet hozott, de végül 8:6-ra a Bondarenko nővérek nyertek.

„Két nap alatt a második, szinte megnyert ütközetet veszítettük el esélyesebb ellenfelekkel szemben. A mindent eldöntő párosban 5:4-nél, ukrán adogatásnál két meccslabdája is volt a Szávay, Gubacsi kettősnek, de Katerina Bondarenko hozta a szerváit, a véghajrában pedig már nem tudtuk tartani őket. Fájó sebeket ejtett a fehéroroszok és az ukránok elleni vereség, remélem, gyógyír lesz rá a litvánok elleni győzelem” – sóhajtott Juhász Gábor szövetségi kapitány. A pénteki záró mérkőzés a szintén nyeretlen Litvánia ellen a csoportban maradásért zajlik. Ellenük határozott esélyük van Szávayéknak a győzelemre, akik a Fed-kupa után két napot pihennek, aztán hétfőn már az év legnagyobb hazai versenyén, a Gaz de France Budapest Grand Prix-n lépnek pályára.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Spaletti búcsúzik az olasz kapitányi poszttól

Birkózás
3 órája

A Nemzetek Ligája győztesét fogadjuk szeptemberben – Portugália nyerte a döntőt

Minden más foci
3 órája

Több mint harminc érmet szerzett a magyar válogatott a szkander Eb-n

Egyéb egyéni
3 órája

One Veszprém: Fabregas és Koszorotov távozik, újabb egyiptomi érkezők – hivatalos

Kézilabda
3 órája

Bondár Anna elvesztette a döntőt Bariban

Tenisz
3 órája

Szerb és horvát arany a teke-vb-n

Egyéb egyéni
4 órája

Robert Lewandowski lemondta a lengyel válogatottságot

Minden más foci
4 órája

Kiss Norbert nyerte meg a kamion Eb egyetlen futamát a Slovakiaringen

Egyéb autó-motor
5 órája
Ezek is érdekelhetik