Nagy Péterék a döntőben

R. D.R. D.
2007.04.01. 00:45

Bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe a VfB Friedrichshafen, ifj. Nagy Péter együttese. A német gárda az olasz bajnoki címvédő Lube Banca Marche Macerata ellen lépett pályára. A németek a csoportmérkőzések során legyőzték az olasz listavezető Bre Banca Lannutti Cuneót, majd az elődöntőben a BL-címvédő, szintén olasz Sisley Trevisót búcsúztatták, tehát jó előjelekkel készültek. A moszkvai Hodynka jégpalotában 8500 néző látta, hogy az olaszok viszonylag simán, 25:20-ra nyerték meg az első játszmát. A második felvonásban egyenlítettek a németek (26:24), majd a harmadik részt is megnyerték (25:19). A negyedik szettben ellenállhatatlan volt a Macerata (25:13), a meccs utolsó pillanatait azonban a Friedrichshafen bírta jobban idegekkel (15:13), s bejutott a BL-döntőbe, ahol a 2005-ös BL-győztes francia Tours VB lesz az ellenfele. Az elődöntőben ifj. Nagy Péter nem lépett pályára, hiszen a posztján játszó Johen Schops remekül játszott, ő lett a mezőny legeredményesebbje 26 ponttal.