A Melbourne-ben zajló vizes világbajnokságon a női vízilabdatorna második fordulójában a Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar együttes tíz góllal verte Új-Zélandot. Kiválóan védekező csapatunkat az indokolatlanul sok kiállítás sem hozta zavarba, míg elöl a kezdeti bizonytalabb lövéseket felváltották a jóval sikeresebb ejtések.
Reuters
Stieber Mercedes (fehér sapkában, felül) egy góllal vette ki a részét az új-zélandiak elleni (a képen Roberta Stewart) elleni tízgólos sikerből
Reuters
Stieber Mercedes (fehér sapkában, felül) egy góllal vette ki a részét az új-zélandiak elleni (a képen Roberta Stewart) elleni tízgólos sikerből
MELBOURNE 2007, VILÁGBAJNOKSÁG:
Helyszín: Melbourne, Sports and Aquatic Center Nézőszám: 300 Játékvezetők: Turcotte Gaetan (kanadai), Ni Shi Wei (kínai)
MAGYARORSZÁG
ÚJ-ZÉLAND
13 Brávik H. (k)
13 Colebourne (k)
2 Tomaskovics
2 Cox
3 Bujka 2
3 Stewart
4 Benkő
4 Donoghue 1
5 Stieber 1
5 Logan
6 Takács 1
6 Snell
7 Györe
7 Roberts
8 Zantleitner
8 Mcguinness 3
9 Brávik F.
9 Sieprath 1
10 Pelle 6
10 Mason 2
11 Valkai Á. 2
11 Hudson
12 Primász 5
12 Sumich
1 Horváth P. (csk)
1 Harache (csk)
Szövetségi kapitány:
Szövetségi kapitány:
Godova Gábor
Paul Monney
Gólok kiállításból: 4/9, ill. 4/15 Ötméteresek: 2/3, ill. -
Szavazás
Kihagyott első magyar lehetőség után ellenfelünk szerzett előnyt: Mason védelmi figyelmetlenséget követően talált a magyar hálóba. Ez volt talán a mérkőzés egyetlen kihagyása magyar részről a saját kapunk előtt.
Szerencsére gyorsan jött a felelet: Pelle, majd Stieber is betalált, átvettük a vezetést.
A negyed hátralévő részében hátul remek összhangban dolgozott a védelem és kapusunk - ezúttal Brávik Henrietta -, ám támadásban mindeközben naggyá tettük Colebourne-t. Első szándékkal lőttünk és az új-zélandiak kapusa jó lábtempóval sorra hárította a magyar próbálkozásokat.
A második negyed elején Bujka Barbara hagyta ki a saját maga által kiharcolt ötméteres - ezt is védte az új-zélandi kapus -, de miután sorra kivédekeztük a hátrányokat, Pelle csak megtörte a gólcsendet.
Ez aztán meghozta az önbizalmat és az eredményes lövőkedvet, Primász is betalált. Utóbbi szépen ejtett, időközben ugyanis vettük a lapot és az egytempós kapus ellen szépen kivitelezett távoli ejtésekkel operáltunk. Ez ellen pedig nem volt szere az addig remeklő Colebourne-nak.
A félidőben hattal vezettünk, nagyszerűen játszott a magyar csapat.
A harmadik negyedben a kínai játékvezető előtt védekezünk, a spori pedig rendre szórta ki a magyar védőket. Talán ő sem tudta miért, talán csak az elenfélnek akart egy kicsit rásegíteni: nehogy elmenjen a kedvük az egésztől, mert akkor ő is dolog nélkül marad.
A negyed leginkább ennek köszönhetően zárult 4-4-s döntetlennel, és mintha a magyar játékosoknak is kedvét szegte volna az egyoldalú bíráskodás.
A zárórész aztán megint egyértelműen a miénk volt. Igaz, az ejtések már közel sem voltak annyira szép ívűek, mint az elején, de változatlanul hatásosnak és eredményesnek bizonyultak.
Az új-zélandiak közül a végén Mcguinness szórta meg magát, szerzett három találatot kintről, de tíz góllal győzött a magyar együttes.
A Godova-csapat dicséretet érdemel, mert a mérkőzés minden egyes mádodpercében kontroll alatt tartotta ellenfelét és a játékot. Pillanatnyi kétséget sem hagyott arra nézve, hogy biztosan hozza a kötelező, papírforma győzelmet.