Főszerepben a kapusok

AMLER ZOLTÁN, RODICS DÁNIEL, BENKE ZOLTÁNAMLER ZOLTÁN, RODICS DÁNIEL, BENKE ZOLTÁN
2006.10.09. 00:49
A bajnoki és Interliga magyar rangadón hazai győzelem született: az Alba Volán 6–2-re győzte le az Újpestet.
Ocskay Gábor (balra) gólja után Marek Kleniar kapust lecserélték, ám késôbb visszatérhetett
Farkas József

Jó kis meccs volt! Mindkét csapat az utolsó erejéig harcolt, szakadatlanul mentek előre az urak, a publikum is tűzbe jött, vérbeli rangadó volt a javából. Pedig az elején úgy tűnt, megismétlődik a két héttel ezelőtti koreográfia: ezúttal is hamar, a hatodik percben gólt kapott az Újpest (Ocskay Gábor zseniális passzával Palkovics Krisztián lépett ki, és ütötte be a szólót), ezúttal sem kellett sokáig várni a második Volán-gólra (emberhátrányban Horváth Andrást csapdázta a 12. percben az Ocskay, Palkovics páros a palánknál, majd előbbi kopírozta le az első találatot), és ezúttal sem maradt el a szokásos újpesti kapuscsere. Noha Marek Kleniar nem tehetett a gólokról…

Szóval úgy tűnt, ismét padlón a lilák. De nem! Sájevics András bejövetele megváltoztatta a csata menetét. Onnantól kezdve az első harmadban nem lőtt kapura a Volán! Nem, mert az Újpest beszorította a kapujához, csak lőttek, lőttek és lőttek a vendégek. Budai Krisztián remeklésének tudható be, hogy csupán egyszer, emberelőnyben az ifjabb Markó István mezében játszó Michal Jurasko talált a kapuba.

A második felvonás első percében azonban jött a második, az egyenlítő gól. A büntetőpadról a jégre lépő Vlado Dubekről elfelejtkeztek a fehérváriak (nem kis hiba!), a szlovák meg is kapta a korongot Szajbert Krisztiántól, és nem hibázott. Egy szó, mint száz, kezdhették elölről a felek. Pontosabban ott folytatták, ahol abbahagyták: a közepes színvonal ellenére élvezetes, parázs partit vívtak. Hazai oldalon főleg a Kovács Csabával felálló első sor villogott, az újpestieknél pedig a rendre jégen lévő Ladányi Balázs osztogatott. A kapusok nem unatkoztak, kettős emberhátrányban is védeniük kellett – vendégoldalon pontosabban kellett volna, hiszen Anton Poznik bombája beakadt… És miután Horváth András újra elveszítette a korongot az Ocskay, Palkovics duó ellen, és újra gól lett a meglepő hibából, az abszolút kiegyenlített partin 4–2-vel várhatta a harmadik menetet a címvédő.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Amelyben hamar döntésre vitte a dolgot: Milos Palovcík, majd Ocskay Gábor használta ki a védelem gyengeségét – a hazai közönség soraiban azonban mégsem ez, hanem az újabb újpesti kapuscsere váltott ki nagy üdvrivalgást. Ahhoz képest, hogy a szezont felvezető Megyeri úti sajtótájékoztatón a „megoldódtak a csapat kapusgondjai” kijelentés hangzott el, felettébb érdekes a meccsek közbeni cserebere…

Budai Krisztián bezzeg élvezi a bizalmat a Volán ketrece előtt – no igen, nem véletlen: az utolsó öt-hat percben is vagy hatszor védett bravúrral kettős hátrányban, így hiába igyekezett, ezúttal sem úszta meg a nagy verést az UTE.

Mindazonáltal ez a 2–6 nyomaiban sem emlékeztetett az MK 0–5-jére. Mert ettől a Volántól így, igenis, ki lehet kapni.

Mestermérleg

Karel Dvorák, az Alba Volán edzője: Mi sem hibáztunk keveset, de az Újpest ezúttal többször rontott, ez döntötte el a meccset. Örülök, hogy az első sorunk végre felébredt!

Eduard Giblak, az Ujpest edzője: Pozitívum, hogy a játékosaim végig küzdöttek, hajtottak. Negatívum egyrészt, hogy a játékvezetői hármas kettő kettő után döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét, másrészt, hogy kapusaink ezúttal gyengébb napot fogtak ki. ---- D ---- &