Egyéniben ment, csapatban továbbra sem megy. A pénteken színre lépő egyéni érmesekkel teletűzdelt férfi kard- és női párbajtőrcsapat egyaránt lemaradt a dobogóról. Kardozóink negyedikek, a párbajtőröző hölgyek ötödikek lettek.
Nemcsik Zsoltnak is volt oka a bosszankodásra, miután a bíráskodás nem mindig kedvezett a magyar csapatnak
Nemcsik Zsoltnak is volt oka a bosszankodásra, miután a bíráskodás nem mindig kedvezett a magyar csapatnak
A férfi kardcsapat a torinói világbajnokságon hat helyet javított a tavalyi, tizedik pozíción, azonban… Azonban volt esélyük a döntőre is, de végül a bronzcsatából is vesztesen került ki a Nemcsik Zsolt, Decsi Tamás, Lengyel Balázs, Lontay Balázs összeállítású kvartett. A nyolcaddöntőben a fehéroroszok ellen a magyarok gyengébb kezdés után nem adtak lehetőséget az ellenfélnek, míg a negyeddöntőben a több ezer szurkoló által fanatizált olaszok ellen szabályos háborút és televíziónézést követően nyertek. „Mínusz ötnél léptem pástra Luigi Tarantino ellen. Feljöttem, de 44:44-nél a zsűri az olasz javára ítélt meg egy általam adott találatot. Élve a videóbíró lehetőségével, kértem a visszanézést, ami engem igazolt. Így maradt az egál, utána pedig sikerült bevinnem a győztes tust is” – idézte fel Torino egyéni ezüstérmese, Nemcsik Zsolt a negyeddöntő utolsó pillanatait, majd beszélt a franciák ellen nyerő állásból elveszített elődöntőről is. „Hét találattal vezettünk az utolsó kör előtt, de ezután megmutatkozott a rutintalanságunk. Én már mínusz kettőnél kötöttem be. Sikerült egyenlíteni, de utána nem jöttek össze a dolgok, amiben – szerintem – az enyhén szólva számunkra kedvezőtlen bírói hozzáállás is ludas volt. A végén már a videóbíró sem akart bolondot csinálni magából, az utolsó francia találatnál az ő javukra döntött, pedig a vak is láthatta, hogy én adtam az érvényes találatot” – váltott bosszúsra Nemcsik hangja, aki szerint az oroszok ellen elvesztett bronzmérkőzésre nem sikerült az elődöntőt feldolgozni a húszperces szünet alatt.
„Jó lett volna érmet szerezni, a döntőre is volt esélyünk, tanulnunk kell a leckéből, az adódó esélyeket ki kell használni. Ezzel együtt nem szerepeltünk rosszul, a negyedik helyből okulni sokkal jobb, mint a tizedikből” – vélte Nemcsik, aki szerint a most legjobb négybe kerülő válogatottak közül kerül majd ki Peking csapatbajnoka. Az egyéni világbajnok Nagy Tímea, a bronzérmes Szász Emese, valamint Hormay Adrien és Tóth Hajnalka alkotta női párbajtőrcsapat a nyolcaddöntőben az észtekkel került szembe. Az utolsó asszó előtt mindössze két találat volt az előnyünk. Ekkor következett az egyéni finálé két résztvevője, Nagy Tímea és Irina Embrich. A koreográfia most sem változott, a világbajnok magabiztosan verte az ezüstérmest. A négy közé jutásért, Kína ellen a lányok nem vívtak kellő önbizalommal a villámgyors, néha meglepő elszántsággal küzdő távol-keletiek ellen, így egyre nagyobb hátrányba kerülve végül kikaptak, s el kellett búcsúzniuk az éremtől. A folytatás már jobban sikerült, amit a svédek és az ukránok bántak, mindkét gárdát könnyedén verte meg már Nagy Tímea nélkül a Szász, Hormay, Tóth összeállításban vívó magyar trió. Az ötödik hely lett a vége.
A kerekes székes világbajnokságon viszont született érem, mégpedig egy bronz a női párbajtőrcsapat (Krajnyák Zsuzsanna, Juhász Veronika, Dani Gyöngyi, Jurák Andrea) révén. Ezzel már hatra emelkedett a kerekes székesek torinói érmeinek száma. Az A-kategóriában Szekeres Pál tőrben ezüst-, kardban bronzérmes lett, Dani Gyöngyi pedig a női tőrözők között lett harmadik. Az A-kategóriában Juhász Veronika női párbajtőrben szerzett bronzérmet. Női tőrcsapatunk is harmadik lett, ehhez adódik a pénteki harmadik hely párbajtőröző hölgyeinktől.
VÍVÓ-VB, TORINO Férfi kard. Csapat. A magyarok eredményei. A 32 között: erőnyerő. Nyolcaddöntő: Magyarország–Fehéroroszország 45:37. Negyeddöntő: Magyarország–Olaszország 45:44. Elődöntő: Franciaország–Magyarország 45:42. A 3. helyért: Ukrajna–Magyarország 45:34. Döntő: Franciaország–Ukrajna 45:41. Világbajnok: Franciaország (Julien Pillet, Nicolas Lopez, Boris Sanson, Vincent Anstett), 2. Ukrajna (O. Sturbabin, V. Lukasenko, D. Bojko, V. Tretyak), 3. Oroszország (Sz. Pozdnyakov, A. Jakimenko, Ny. Kovaljev, A. Froszin), 4. Magyarország (Nemcsik Zsolt, Decsi Tamás, Lengyel Balázs, Lontay Balázs) Női párbajtőr. Csapat. A magyarok eredményei. A 32 között: erőnyerő. Nyolcaddöntő: Magyarország–Észtország 44:36. Negyeddöntő: Kína–Magyarország 45:34. Az 5–8. helyért: Magyarország–Svédország 42:29. Az 5. helyért: Magyarország–Ukrajna 45:30. Döntő: Kína–Franciaország 45:26. Világbajnok: Kína (Csung Vej-ping, Li Na, Li Hsziao-csüan, Csang Li), 2. Franciaország (Király H., L. F. Colovic, M. Nisima, M. D. Baradji), 3. Németország (I. Duplitzer, C. Bokel, B. Heidemann, M. Markovic), …5. Magyarország (Nagy Tímea, Szász Emese, Hormay Adrien, Tóth Hajnalka)