A végén remekelt az Eger

TURAY ZOLTÁNTURAY ZOLTÁN
2006.10.07. 00:38
Egri szempontból jól indult a mérkőzés. Három perc alatt négy gólt lőtt a csapat, majd a holland válogatott Richard van Eck pillanatai következtek. Mindhiába, mert Matajsz Márk, Hegedűs Gábor és Császár György gondoskodott róla, hogy ne bízzák el magukat a Polar Bears játékosai. Fordulás után nagyot változott a játék képe. A szigorú egri védekezésnek és a jó helyzetkihasználásnak köszönhetően nagy különbségű lett a siker.EUROLIGA-SELEJTEZŐ C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
POLAR BEARS EDE (holland) - BRENDON-FENSTHERM-ZF-EGER 9–24
(3–5, 4–5, 0–7, 2–7)

Porto, 100 néző. V: Garbolewski (lengyel), Moliner (spanyol)
POLAR BEARS: Dijkman – Donderninkel, SCHEFFER, JONG 1, Cavalje 1, Van Oost 2, VAN ECK 5. Cs: de Zee, Wanrooy, Hoppener, Vlig. Edző: Hans Nieuwenburg
EGER: Jászberényi – Baco 1, Märcz 3, Decker Á. 2, Matajsz 4, KISS CS. 4, Mackeben 1. Cs: Bálint 1, Nyéki 1, HEGEDŰS 3, Császár 2, Kis G. 2. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 5/3
Ötméteresből: –, ill. 3/3
Kipontozódott: Bálint (22. p.)

Mestermérleg
Hans Nieuwenburg:
– Jól kezdtünk, ám a végére fizikailag és fejben elfáradtunk.
Gerendás György: – Az elején a kelleténél lazábbra vettük a védekezést. A harmadik negyedben azt kértem, hogy ne kapjunk gólt. Nem kaptunk, miközben elöl is pontosan céloztak a fiúk.

Eredmények a 2. fordulóból
Dinamo Moszkva (orosz)–Polar Bears 16–3, Uerdingen (német)–Horgen (svájci) 25–1.
Az állás: 1. Eger 6 (65–16), 2. D. Moszkva 4 (50–6), 3. Uerdingen 2 (29–19), 4. Polar Bears 2 (31–44), 5. Porto 0 (7–42), 6. Horgen 0 (4–59).
Következik: Dinamo Moszkva–Brendon-Fenstherm-ZF-Eger, szombat, 18.00