3x3-as kosárlabda: hatalmas siker, a mieink legyőzték az Eb-címvédőt az olimpiai selejtezőn!

2024.05.16. 22:05
Elképesztő siker Hollandia ellen Debrecenben (Fotó: Kovács Péter)
A debreceni tornán a magyar női 3x3-as kosárlabda-válogatott hatalmasat küzdve 13–11-re legyőzte az Európa-bajnok Hollandiát!

Az első fordulóban  a mieink 21–16-ra legyőzték Izraelt, a Hollandia pedig 13–9-re megverte az olaszokat. Olaszország Izraelt azért felülmúlta, elég könnyen, így következhetett a nap utolsó mérkőzése – Magyarország csatázott a hollandokkal, ez az ütközet a csoportelsőségről is dönthetett.

Hollandia fizikailag jóval erősebb volt Izraelnél, és hozzá hasonlóan 2–0-s előnyre tett szert a mieinkkel szemben, amit hamar megfordítottunk. Papp egy egyezéseit ezúttal sem volt egyszerű megállítani, elképesztő energiával dolgozott (6–4). Hosszabb kosárcsend következett 6–5-nél, támadóhibák és három másodperces szabálysértés is tarkította, továbbá egy kihagyott Papp-büntető. Kissé leálltunk, 8–6-ra elléptek a narancsmezesek, de hamar összeszedtük magunkat. Minden labdáért óriási volt a küzdelem, 11–10-zel indítottuk az utolsó két percet. Szabó Fanni kosarával Böröndy élelmes észrevétele után 12–11-re vezettünk, majd Kiss megszerezte a 13. pontunkat, amivel meg is nyertük a mérkőzést. 13–11

A magyar csapat harmadik csoportmérkőzésére szombaton 20.45 órakor kerül sor, az ellenfél Olaszország lesz. Csoportonként az első két gárda jut tovább a vasárnapi negyeddöntőbe, és a hajdúsági tornáról az első három helyezett mehet majd az olimpiára – közel a továbbjutás, ehhez elég csak nyerni szombaton az olaszok ellen, de akkor is továbblépünk, ha kikapunk, és mi legalább 13 pontot elérünk.

20.45: Magyarország–Olaszország

Az állás: 1. MAGYARORSZÁG 2 győzelem/2 mérkőzés, 2. Hollandia 1/2, Olaszország 1/2, Izrael 0/2