Remeklő pécsi pólósok

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2006.08.06. 02:37
A strandvízilabda-bajnokság harmadik helyéről döntő meccsen hiába vezetett a Szolnok-MAFC, az addig még játszmát sem nyerő Neptun előbb egyenlített, majd a végső győzelmet is megszerezte. Hasonló volt a koreográfia a Pécs-Aliens–Havaianas döntőben is. Amúgy a pécsiek 5–3-as vezetésénél rosszul cserélt a Havaianas, egyszerre négy mezőnyjátékosa volt a medencében, ezért büntetőt kaptak a baranyaiak: Czigány Károly nem hibázott, és ezzel győztes gólt szerzett (6–3).„Sikerült végrehajtanunk a lehetetlent, ez igazi csapatmunka volt” – mondta a 12 gólos Rydzik Zoltán.7. NESTEA ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, DÖNTŐ, EGER
Pécs-Aliens–Neptun 2–0 (6–3, 6–4), Havaianas–Szolnok-MAFC 2–0 (6–4, 6–4), Pécs-Aliens–Szolnok-MAFC 2–1 (5–6, 6–2, 6–2), Havaianas–Neptun 2–0 (6–4, 6–2), Neptun–Szolnok-MAFC 2–1 (5–6, 6–3, 6–3), Pécs-Aliens–Havaianas 2–1 (2–6, 6–5, 6–3). Bajnok: Pécs-Aliens (Babay Árpád, Bóbis Máté, Czigány Károly, Gárdonyi András, Pataki Gergő, Rydzik Zoltán) 6 pont, 2. Havaianas 4, 3. Neptun 2, 4. Szolnok-MAFC 0