A Sopron gyorsan elvérzett

Voleszák Gábor jelenti KayseribőlVoleszák Gábor jelenti Kayseriből
2006.07.09. 02:39
Egyetlen gól is elegendő lett volna ahhoz, hogy az FC Sopron csapata továbbjusson az UEFA-Intertotó-kupában, hiszen egy héttel ezelőtt hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a török Kayserispor csapatával. A bravúr nem sikerült, a Sopron elbúcsúzott a nemzetközi porondtól.
Rabóczki Balázs sokáig sikeresen ôrizte kapuját a góltól, ám a meccs végén a törökök eldöntötték a továbbjutást
Németh Ferenc

Elszánt tekintetek, céltudatosság. Ez a soproni csapat játékosaira volt jellemző, amikor két órával a mérkőzés kezdete előtt elhagyták szállodájukat, hogy a stadionba buszozzanak. Ott aztán tizenkétezer fanatikus török szurkoló fogadta őket, tehát egyáltalán nem olyan sokan, mint ahogyan azt várták a hazai szervezők.

A lelkes (ellen)drukkerek így aztán nem nagyon zavarták a soproniakat, Selymes Tibor csapatának játékán egyáltalán nem látszott a félelem. Nyugodtan, a védekezésüket jól megszervezve játszottak a soproniak, és bár a vendéglátók többet birtokolták a labdát, az első negyedóra helyzet nélkül telt el.
Ezt követően főleg a széleken próbáltak a törökök a soproniak mögé kerülni, mégis az újonnan szerződtetett Magasföldi József nevéhez fűződött két gólszerzési lehetőség. Ezután azonban a hazaiak is előnyhöz juthattak volna, ám a teljesen egyedül kiugró Mehmet Hanifi nem tudott túljárni a lábbal parádésan hárító Rabóczki Balázs eszén. A szünetig jobbára a hazaiak támadtak, de csak lesről találtak a soproni kapuba.

A második félidő előtt látványos tűzijáték volt a stadion mellett, ám sokáig úgy tűnt, ez nem volt hatással a pályán lévő labdarúgókra. A játék képe egyébként nem változott, sőt a törökök – mint az első mérkőzésen is – egyre fáradtabbnak tűntek. Mivel a jól záró soproni védelmen nem tudtak túljutni, távoli lövésekkel próbálkoztak, és Topuz bombájánál újból a soproniak kapusának kellett bravúrral hárítania. A vendégeknek a továbbjutáshoz gólt kellett volna szerezniük, Selymes Tibor kockáztatott: egyik védőjét támadóra cserélte, mégsem sikerült gólt lőni, viszont kaptak egyet. A labda előbb a kapufán csattant, legközelebb azonban már nem volt ekkora szerencséje a bordó-fehéreknek, a felfutó védő, Ceylan Fatih szertefoszlatta a soproniak továbbjutási reményeit.

82. perc: A hazaiak eldöntötték a továbbjutást! Ceylan, a törökök bal oldali védője remekül futott fel a szélen, majd pedig ballal kilőtte Rabóczki kapujának jobb alsó sarkát. 1–0
Jó: Topuz, Ceylan, Gökhan, ill. Bagoly, Ibric, Magasföldi, Rabóczki
Továbbjutott a Kayserispor 4–3-as összesítéssel

Mestermérleg
Saglam Ertugrul:
– Ez történelmi tett volt, nagyon boldog vagyok. Az első félidőben szerencsére ellenfelünk kihagyta a helyzeteit, mi pedig a végén eredményesek voltunk. Továbbjutásunkat az első mérkőzésen elért eredményünknek is köszönhetjük.
Selymes Tibor: – Csalódott vagyok, hogy nem sikerült továbbjutnunk. Nem játszottunk rosszul, a helyzeteink is megvoltak, azonban sajnos nem tudtunk élni a lehetőségekkel, vendéglátóinknak szerencséjük is volt.