Diadalmas volt a finálé

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2006.05.08. 01:32
Fordulatos meccsen fölényes győzelmet aratott az Arsenal a Wigan felett. Mivel a Tottenham eközben kikapott a West Ham otthonában, a hét nap alatt kilenc pontot gyűjtő Arsenal lépett a Bajnokok Ligája-selejtezőre jogosító negyedik pozícióba.
Harmadik gólja után Thierry Henry a gyepet megcsókolva jelezte, mit érez a stadion iránt, amelyben összesen 137-szer talált a hálóba

A hírek szerint a feketepiacon is lehetetlen volt jegyet kapni az Arsenal vasárnapi bajnokijára. A stadionbúcsúztató páratlan izgalmakkal és a lehető legkedvezőbb végkifejlettel kényeztette azon szerencséseket, akik bejutottak a Highburybe. Karneváli hangulatban kezdődött a mérkőzés, s lám, Robert Pires a saját kipattanóját értékesítve hamar előnyt szerzett. Két perccel később újabb diadalüvöltés rázta meg a 93 éves aréna falait, amint megérkezett a hír a West Ham vezető góljáról.

A vendégjátékosok azonban vélhetőleg nem olvasták a sikertörténet forgatókönyvét, mert Paul Scharner nyomban egyenlített, David Thompson kicsit később fordított (40 méterről emelt át a bámészkodó Jens Lehmann felett), sőt a kettő között a Wigan nem kapott meg egy nyilvánvaló tizenegyest. Thierry Henry még a szünet előtt 2–2-re módosította az állást, de rögtön utána Jermain Defoe is betalált a West Ham hálójába, ekkor tehát ismét a Tottenham állt a negyedik helyen.

Henry kisvártatva rúgott még egyet, aztán tizenegyesből kialakította a 4–2-es végeredményt. A becserélt Andreas Johansson labdához sem ért még, amikor lerántotta vele együtt beálló honfitársát, Fredrik Ljungber-get, és rögvest piros lapot is kapott érte.

Az Arsenal szurkolóinak öröme azzal teljesedett be, hogy a nagy rivális végül vereséget szenvedett az Upton Parkban. Tegyük hozzá, a Spurs hét futballistája ételmérgezés miatt kidőlt a meccs előtt, így Martin Jolnak két helyen meg kellett változtatnia a csapatot.

Az automatikus BL-részvételt érő második hely a Manchester Unitedé lett, miután a „vörös ördögök” Wayne Rooney nélkül is lesöpörték a szakvezetőjét, Alan Curbishleyt búcsúztató Charltont. Nem a sérült Rooney volt az egyetlen hiányzó csatár a hazaiaknál: Ruud van Nistelrooy ugyan megjelent a meccs reggelén az Old Traffordon, de három órával a kezdés előtt autóba ült, és elporzott. Ezek után kisebb csoda lenne, ha az MU-nál maradna.

Premier league , 38. (utolsó) forduló
Arsenal–Wigan Athletic 4–2 (Pires 8., Henry 35., 56., 76. – a harmadikat 11-esből, ill. Scharner 10., D. Thompson 33.)

West Ham–Tottenham 2–1 (C. Fletcher 10., Benajun 80., ill. Defoe 35.)

Manchester United–Charlton 4–0 (Saha 19., C. Ronaldo 23., Euell 34. – öngól, Richardson 58.)

Everton–West Bromwich 2–2 (Anichebe 84., D. Ferguson 93., ill. Gera 14., Martinez 47.)

Newcastle–Chelsea 1–0 (Bramble 73.)

Portsmouth–Liverpool 1–3 (Koroman 85., ill. Fowler 52., Crouch 84., D. Cissé 89.)

Aston Villa–Sunderland 2–1 (Barry 43., Ridgewell 78., ill. D. Collins 88.)

Blackburn–Manchester City 2–0 (Hizanisvili 35., S. Kuqi 52.)

Bolton–Birmingham 1–0 (Vaz Te 65.)

Fulham–Middlesbrough 1–0 (Helguson 84. – 11-esből)

Kupaindulók. BL-főtábla: Chelsea, Manchester United. BL-selejtező: Liverpool, Arsenal. UEFA-kupa: Tottenham, Blackburn, West Ham (FA-kupa-döntős)
Kiesett: Birmingham City, West Bromwich Albion, Sunderland
Gólkirály: Thierry Henry (Arsenal) 27 ---- G ---- G