Zsivóczky Gyula visszatért

S. G.S. G.
Vágólapra másolva!
2006.03.28. 01:11
Címkék
Gálhidi György és Zsivóczky Gyula
Gálhidi György és Zsivóczky Gyula
Gálhidi György és Zsivóczky Gyula
Gálhidi György és Zsivóczky Gyula
Gálhidi György és Zsivóczky Gyula
Gálhidi György és Zsivóczky Gyula

Talán már csak a Lombard mecscsein doboló, dudáló fanatikusok hisznek benne, hogy kedvenc csapatuk a következő bajnokságban is az első osztályban játszik. De Bíró Péter nem az az ember, aki könnyen beletörődik a sorsába. A Lombard tulajdonosa úgy döntött, ad még egy esélyt a csodának. Ehhez pedig a legegyszerűbb megoldást választotta: edzőt cserélt. Már nem a télen érkező Gálhidi György irányítja a pápai labdarúgókat, hanem az eddigi pályaedző, Zsivóczky Gyula. Az egykori ferencvárosi és MTK-futballista az ősszel négy meccsen már vezethette a sárga-kék alakulatot. S két eredményre ma is büszke lehet: 1–1 a Fáy utcában a Vasas, s 3–3 otthon a Debrecen ellen. Emellett két vereség a REAC-tól meg a Pécstől.

Zsivóczky Gyula most aligha van irigylésre méltó helyzetben.

"Amíg matematikai esélyünk van a bentmaradásra, addig küzdünk az életünkért – mondta Zsivóczky Gyula. – Tisztában vagyunk a helyzetünkkel, és ha el tudom érni, hogy a csapatnak legyen tartása, már boldog leszek. A felelősség ettől kezdve az enyém. Feltett szándékunk, első lépésként utolérjük a kilenc ponttal előttünk álló REAC-ot, hogy ne legyünk sereghajtók.”

A tréner munkáját Kovács László kapusedző segíti. Gálhidi György szakmai igazgatóként június 30-ig a Lombard állományában marad, ám ha máshonnan kedvező ajánlatot kap, távozhat.

"Ha szükség lesz a tanácsaimra, állok rendelkezésre – mondta Gálhidi György –, de nem titkolom, szívesen ülnék le a kispadra valahol...”

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Nincs meglepetés, észak-amerikai döntő lesz a női hoki-vb-n

Jégkorong
2 perce

Kiütötte a Ferencváros az eddigi éllovas ETO FC Győrt a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
5 perce

Nagy verésbe szaladt bele az anyagi gondokkal küzdő Szolnoki MÁV az NB III-ban

Labdarúgó NB II
25 perce

Férfi kézi NB I: hatgólos hátrányból mentett pontot az Eger

Kézilabda
33 perce

Tizenkét perc alatt három gól – az Aston Villa a Newcastle-n „bosszulta meg” a BL-kiesést

Angol labdarúgás
47 perce

Marozsán Fábián: Továbbra is keményen dolgozunk, de szerintem jó úton haladunk

Tenisz
1 órája

Ez volt az év meccse a Bundesligában: történelmi csatában harcolta ki a biztos bennmaradást az Union Berlin

Német labdarúgás
1 órája

NB I: Paksi FC–Puskás Akadémia FC

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik