Vasárnap csupán nézője volt, keddtől a törökországi edzőtáborban már aktív részese lehet a DVSC mérkőzéseinek Böőr Zoltán. A 21-szeres válogatott középpályás múlt kedden közös megegyezéssel bontotta fel az évekre tervezett kapcsolatot a török Vestel Manisasporral, hétfőn viszont új megállapodást köthet, legalábbis ennek szellemében ül tárgyalóasztalhoz nevelőegyesületének képviselőivel a labdarúgó.
Németh Ferenc
Böôr Zoltán a törököknél megtanulta, hogy a profiknál nincs lazítás
Németh Ferenc
Böôr Zoltán a törököknél megtanulta, hogy a profiknál nincs lazítás
– Akkor itthon folytatja? – Szinte biztos az igen – felelte Böőr Zoltán.
– A DVSC-ben? – Remélem. Hétfőn szeretnék új fejezetbe kezdeni a Lokival, s kedden aztán útra kelni a csapattal.
– Mármint az antalyai edzőtáborba. Milyen lesz visszamenni? – Új állomásként tekintek a Lokira, Debrecenre…
– Félreértett, Törökországra gondoltam. – Még nem tartunk ott, egyelőre nem vagyok a DVSC játékosa.
– Szóval Debrecen a következő megállóként… – Hazajöttem, ami egyfelől jó érzés, motivált vagyok, újból bajnok és kupagyőztes akarok lenni a Lokival, aztán ha alkalom adódik, ismét belevágok a légióskodásba.
– Első kísérletét, a manisait miként értékelné? – Pozitívan – és sikertelennek.
– Minden ön ellen esküdött? – Szó sincs róla. Megfizettem a tanulópénzt, érettebb lettem az elmúlt hat hónap során. A nyári szerződést megelőzően kilenc évig játszottam Debrecenben, ahol tulajdonképpen burokban éltem. Fogalmam sem volt a beilleszkedés nehézségéről. Mire minden téren felvettem az új közeg követelte ritmust, vagy inkább azt mondom, mire észbe kaptam, hogy akaratosabbnak, önzőbbnek kell lennem, már késő volt. Kikerültem a csapatból, s később sanszom sem volt arra, hogy Ergün Yanalnak, az új edzőnknek bebizonyítsam, igenis építhet rám.
– Magyar játékostól ritka vallomás a „hibáztam” kezdetű… – Őszinte vagyok önmagammal szemben, fel kell tennem a kezem, s el kell ismernem, az események alapvetően miattam nem alakultak úgy, ahogy szerettem volna.
– Tudja, mit rontott el? – Pontosan. A kezdetektől fogva gürcölnöm kellett volna, úgy, ahogy a csapatba visszakerülésért küzdöttem. Magamból kiindulva jóhiszemű, sőt naiv voltam, miközben a legfontosabb törvény éppen úgy szól: senkire és semmire nem lehetsz tekintettel. Az edzésen úgy is lehet jó hangulat, hogy százszázalékosan arra koncertálsz, amit feladatul adtak neked. Itthon nincs meg ez az intenzitás.
– Merthogy? – Ilyen a labdarúgásunk, egyelőre ez is része, velejárója… Sajnos.
– Összegezzünk: lezser volt? – Kezdetben úgy gondolkodtam, ahogy itthon. Más mércével mérve, igen, ez lehet lezserség.
– Mit gondol, a törökországi felismerést, annak hozadékát, a maximális odaadást és tudatosságot a honi környezetben hozni tudja majd? – Bennem is felvetődött már ez a kérdés. Biztos vagyok magamban, tehát igen a válasz.
– Dacos? – Csak annyira, amennyire kint voltam novembertől, amikortól egyre több jel mutatott arra, hogy a jövőben nem számolnak velem. Tehettem bármit, leírtak a törökök. Külön edzésekre jártam, „csak azért is” hozzáállással végeztem a gyakorlatokat.
– Mikor jött el az a pont, amikor ráeszmélt, hogy nem sikerült? – Az antalyai edzőtáborban januárban. Hiába dicsért a másodedző, hiába ment jól a játék a csapattársaim szerint is, egyik napról a másikra kiraktak a keretből anélkül, hogy bármit is mondtak volna. Két hétig egyedül edzettem, aztán Leedsbe utaztam próbajátékra. Nem lett belőle szerződés, amiben masszívan szerepet játszott ez a kirekesztettség is. Ezzel együtt sem érzem úgy, hogy hibáztam, amikor Törökországba igazoltam. Amit átéltem, részben emlékké vált, részben komoly tanulsággal szolgált.
– Azaz Manisa nem szinonimája a kudarc szónak? – Semmiképpen. Nálam iskolát jelent.