Idegenben is otthon voltak

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2006.01.27. 00:38
A szerdai 4–2-es vereség után érthetően nem gyúltak örömtüzek az Alba Volán- FeVita szállásán, ám apatikus hangulatról sem volt szó. A kék-fehérek csütörtök délelőtt rövid átmozgató edzésen vettek részt a Tivoli-csarnokban, ebéd után pedig a szerdai derbi elemzése és taktikai megbeszélés szerepelt a programban. Pat Cortina edző röviden válaszolt az esélyeket firtató kérdésekre: „Nyernünk kell, nincs más lehetőségünk.”
Budai Krisztián szenzációsan védett, a válogatott kapusnak kulcsszerepe volt abban, hogy harmadik mérkôzés dönt a fináléba kerülésrôl

A második összecsapáson szerelést öltött a kanadai védő, Ennaffati, aki az első derbin eltiltás miatt nem lehetett jégen. A 2. percben Kralj lövése adott munkát Budainak, majd Stastny közelről betalált, ám korai volt az öröm a fehérváriak táborában – a kezét is használta a korong kapuba juttatásánál. A sasszemű osztrák játékvezető észrevette. A 6. percben azonban szabályos gólt szerzett a magyar csapat, Kovács passzát követően Buril küldte a hálóba a korongot (0–1).

Kisvártatva Kisst küldték a büntetőpadra, ám ez nem rogyasztotta meg a vendégeket, olyannyira nem, hogy Ocskay veszélyeztetett, mi több – immár teljes létszámban – Buril és Palovcík is lőtt, ám Andrej Hocevar testén mindkétszer elakadt a pakk. A túloldalon Sivic iramodott meg, éles szögből lőtt, de Budai a helyén volt. A folytatásban is volt elegendő dolga, főleg Gröschl kiállítása után akadtak nehéz percei. Úgy tűnt, mégis sikerül megúszni a harmadot kapott gól nélkül, de Matej Hocevar másként gondolta, a Slak lövése nyomán Budairól lecsorgó korongot a hálóba kotorta (1–1).

Zupancic büntetésének köszönhetően fehérvári emberelőnnyel indult a középső harmad. Svasznek lövése sokat ígért, ám Andrej Hocevar kispárgázta a korongot. A túlzottan keménykedő Groznik is kiszállt két percre a játékból, amit azonnal kihasznált a nagy kedvvel játszó Csibi, aki Stastny passza után csúsztatta a kapuba a korongot (1–2). Nem lesz ennek jó vége – gondolhatták a hazaiak, és nagy offenzívába kezdtek. Budainak bőven adtak feladatot, de a fehérvári kapus eszén nem tudtak túljárni. Aztán Stastny szlalomozott a védők között, ám a kapu előterében felszedték az ütőjét. Kettős emberelőnybe kerültek a fehérváriak, Matej Hocevar és Groznik kezdte meg kétperces büntetését testre ütésért. Előbbi már visszatért a jégre, s az utóbbi is bőszen készülődött, mindössze egy másodperce maradt előnyben a Volánnak, amikor Csibi korongját a hosszú oldalon egyedül érkező Palovcík küldte be a kapuba (1–3). Kovács kétperces kiállítása Olimpija-helyzeteket eredményezett, de a vendéglátók hiába szorongattak, gólt nem lőttek.

Az utolsó húsz percben is rohamozott a házigazda, leginkább Sivic veszélyeztetett, de sikertelenül. Budai állta a sarat, nem jött ki róla a korong, a védők pedig magabiztosan romboltak, s ha esélyük nyílt rá, támadásba is lendültek. Öt perccel zárás előtt Palovcík iramodott meg, a korong elakadt a kapusban, ám a második hullámban érkező Stastny a hálóba kotorta (1–4). Holéczy is majdnem beköszönt, az Olimpija pedig feladta. A Volán biztosan nyert, így a vasárnap Székesfehérvárott 18.30 órakor kezdődő meccs dönt arról, melyik együttes jut a fináléba.

Mestermérleg
Andrej Brodnik:
– Álmosan játszottunk, így az Alba Volán nagyobb rutinja érvényesült. Fehérváron megpróbálunk mindent.

Pat Cortina: – Nagyon jó meccset játszottunk, csapatom ezúttal sokkal többet korcsolyázott, s átgondoltabban jégkorongozott, mint szerdán. Elégedett vagyok a fiúkkal, bízom abban, hogy vasárnap, hazai pályán sem hibázunk.

A másik ágon, az első mecs- csen: Acroni Jesenice (szlovén)– Slavija Ljubljana (szlovén) 2–3 (0–0, 2–2, 0–1)