Még maradt egy utolsó esély

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2006.01.26. 01:23
Az elődöntőre véget ért a „kiállok, nem állok ki” játék az Interligában. Az alapszakaszban és a negyeddöntő során egyaránt minden összecsapást játékkal letudó Alba Volán-FeVita Ljubljanában folytatta szereplését az elődöntőben. A hazaiak a zágrábiak, míg a fehérváriak a Dunaújváros legyőzésével vívták ki a jogot arra, hogy a döntőért meccseljenek. Miután az alapszakaszt a szlovének zárták előkelőbb helyen, így a két győzelemig tartó elődöntős párharc első két felvonását hazai jégen vívhatják.
Nem véletlen, hogy a székesfehérváriak négy gólt kaptak: a vendégvédôk gyakran csak tisztes távolságból üldözték az Olimpija csatárait

A szerdai összecsapásra a megszokott metodika szerint készültek a Fehérvári Ördögök. Az osztrák-magyar határon az évek óta megszokott étteremben ebédeltek a déli órákban. Vendég is akadt az Alba Volán buszán. A csapata trénere, Pat Cortina barátja, az egy hónapot Magyarországon szakmai túrán töltő Dave Le Comte, az új-zélandi nemzeti együttes szövetségi kapitánya is a küldöttséggel tartott. A magyaroknál egy osztállyal lejjebb, a divízió 2-ben érdekelt gárda francia származású trénere a fehérváriaknál szerzett tapasztalatokat a saját együttesénél igyekszik majd hasznosítani. Ô tehát elutazott a szlovén fővárosba, Ondrejcik és Vaszjunyin viszont nem – előbbi a térdével, utóbbi a derekával bajlódik, emiatt otthon pihen. A csapattal utazott, ám egymeccses eltiltása miatt szerdán még nem lépett jégre a kanadai védő, Ennaffati.

A fehérvári vezérkar fél órával a kezdés előtt érkezett a jégcsarnokba, majd betoppant húsz Volán-drukker is. A kék-fehérek szakosztály-igazgatója, idősebb Ocskay Gábor önkritikusan jegyezte meg a kezdés előtt, hogy a párharc esélyesei nem ők: „Miután az Olimpija kezdi itthon a kétmeccses erőpróbát, úgy gondolom, a továbbjutás szempontjából hatvan negyven százalék az esély a javukra. Ám bízom a fiúkban, úgy gondolom, képesek a bravúrra, a kettőből egy meccset feltétlenül szeretnénk megnyerni Ljubljanában. A legjobb lenne természetesen kettőt…”

A vendégek emberelőnyével indult a derbi, Robart küldték két percre a büntetőpadra, majd kisvártatva Ocskay is pihenhetett ugyanennyit. Mi több, rövidesen kettős emberhátrányban küzdött a magyar bajnok, ám ezzel sem tudott mit kezdeni a házigazda. Igaz, a folytatásban az Alba Volán sem. Majdnem negyedóra elteltével jutott előnyhöz a Ljubljana, Kralj piszkált bele a kapu előtt a korongba, amely a hálóba vágódott (1–0). Kovács kis híján egyenlített, közeli lövését azonban bravúrral védte Andrej Hocevar. Az első harmad utolsó pillanataiban szorongattak a fehérváriak, de eredménytelenül.

A középső játékrész elején Gröschlt küldte ki két percre az osztrák bíró, amit a szlovének azonnal büntettek. Cvetek lövése után a lecsorgó korongot Badiura emelte a hálóba (2–0). Az ellenakciónál szépített a magyar csapat, először csak körbelövöldözték a kaput, majd Svasznek lövésénél a kapuvason csattant a pakk, az akciót végül Csibi zárta le góllal (2–1). Sokáig nem örülhettek a volánosok a találatnak, néhány másodperc elteltével ismét gól született, fájdalom, Matej Hocevar lövése után Budainak kellett kipiszkálnia a korongot a hálóból (3–1). A későbbiekben alig fordult elő, hogy a fehérváriak teljes létszámban cikáztak a jégen, az osztrák játékvezető rendre kiállított valakit. A túloldalon is akadt büntetés, a játékrész zárása előtt Ocskay vette be Andrej Hocevar kapuját, ezzel egy góllal közelebb hozta a kék-fehéreket (3–2).

A záró húsz percet Kovács kiállítása vezette be, s amikor végre kiegészült a Cortina-alakulat, Svasznek vált ki két percre a játékból túlzott keménységért. A harmad közepén Por lőtt, de Budai kipiszkálta a korongot, a másik kapunál Palovcík bombája adott munkát Hocevarnak. A szlovének kemény legénye, Zajc kapott két percet, ám fehérvári egyenlítés helyett kiállítás jött, Buril révén. Ez megbosszulta magát, Zupancic ütött gólt (4–2).
Stastny kakaskodott Groznikkal, a megszokott két perc mellé még tíz perc fegyelmit is begyűjtöttek mindketten – ezzel zárult az összecsapás. Az első derbit tehát 4–2-re megnyerte az Olimpija, csütörtökön ismét a Tivoli-csarnokban csapnak össze a felek.

Mestermérleg
Andrej Brodnik:
– Elégedett vagyok, fiatal csapatom fontos győzelmet aratott. Bízom a hasonló folytatásban. Kissé fegyelmezetlenül játszottunk, sok kiállítást kaptunk, de hoztuk a találkozót, s ez a lényeg.
Pat Cortina: – A rájátszás mérkőzései mindig mások, mint az alapszakasz meccsei, de reméltem, hogy nyerni tudunk. Sajnos nem játszottunk jól, ez a teljesítmény kevés lesz a döntőhöz. Nem adjuk fel, a második mérkőzésen javítani akarunk.