Ismét pályán a Loki ászai

LIPCSEI ÁRPÁDLIPCSEI ÁRPÁD
2005.10.19. 03:23
A Borsodi Liga második fordulójából (a vendégek Bajnokok Ligája-kötelezettségei miatt) elhalasztott Kaposvári Rákóczi DVSC-AVE összecsapás pótlásán, szerda este a házigazda somogyiak a döntetlenszéria megszakadásában bízva lépnek pályára a bajnoki címvédő ellen.

DVSC-AVE–Pécsi MFC 17.00
Prukner László alakulata az eddig lejátszott hét mérkőzésén kétszer szenvedett vereséget, ami a zömében helyi nevelésű labdarúgókra építő zöld-fehérek esetében nem kirívó adat, az már annál inkább, hogy az utóbbi négy fordulóban – bár veretlen maradt a társaság – csupán négy pontot gyűjtött. A "pontos" széria mindazonáltal már öt mecscset számlál, hiszen a kaposváriak eddigi egyetlen győzelmüket a negyedik fordulóban, a Sopron ellen jegyezték (2–0) – hazai pályán.

A vendég DVSC-nél ott lesznek a pályán az ászok (Sándor Tamás, Halmosi Péter, Dombi Tibor), ellenben a hosszú ideje sérült Ronald Habin és Dragan Vukmiron kívül a szombati, REAC elleni fellépést is elmulasztó Éger László, Nikolov Balázs duó is hiányzik majd, de nem tartott az együttessel a nyáron szerződtetett két csatár, Rodrigo Hengemühle és Georgi Hrisztov sem: a szabályok szerint ugyanis az elhalasztott mérkőzéseken csak azok a futballisták léphetnek pályára, akik a találkozó eredeti időpontjában már az adott klubok igazolt labdarúgói voltak.

Mivel a két támadó augusztus 6-a után érkezett Debrecenbe, nem szerepelhetnek a Rákóczi FC elleni találkozón, így Supka Attila vezetőedző vélhetően az Ibrahim Sidibe, Bojan Brnovics kettősnek szavaz bizalmat, habár a szerb játékos térde – az Újpest elleni találkozón összeszedett rúgásnak betudhatóan – változatlanul vizesedik, emiatt szombaton már az első félidőben le kellett cserélni.