PSV: még egy trófea!

G. P.G. P.
2005.05.29. 23:02
Nagyjából afféle nehézséget okozott a PSV-nek a Holland Kupa megnyerése, mint amilyet a bajnoki aranyérem megszerzése. Tegnap az eindhoveniek 4-0-ra mosták le a Willem II-t, ezzel 1989 óta először segítették hazai duplához a klubot. S ne feledjük, Guus Hiddink csapata a Bajnokok Ligája döntőjéről is csak hajszállal, nagy balszerencsével maradt le.A tilburgi Willem az Ajax meglepetésszerű legyűrésével jutott be a fináléba, ahol azonban esélye sem volt. Jefferson Farfán és Vennegoor of Hesselink eleinte kihagyta helyzeteit, Wilfred Bouma viszont legott fejelt egy gólt, amikor - a minden bizonnyal utolsó PSV-meccsét játszó - Mark van Bommel tökéletes beadására felugrott. Ez közvetlenül a szünet előtt történt, a második félidő pedig már sétagalopp volt, legfeljebb a tilburgiak gyakori sárga lapjai borzolták a kedélyeket.HOLLAND KUPA
Döntő: PSV-Willem II 4-0 (Bouma 45., Cocu 51., Pak Dzsi Szung 74., Vennegoor of Hesselink 90.)