Felfüggesztett börtönt kapott a petárdázásért

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2005.04.28. 21:37
Címkék
Egy milánói bíróság féléves felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtott egy Internazionale-szurkolót, aki petárdákat hajigált a pályára a labdarúgó Bajnokok Ligájában az AC Milan elleni botrányos véget érő negyeddöntőben.
A 21 éves férfit ráadásul 2007-ig kitiltották a San Siro Stadionból. Az április 12-i összecsapás a 73. percben, a Milan 1-0-s vezetésénél szakadt félbe, miután a hazai drukkerek különféle pirotechnikai eszközöket zúdítottak a pályára, s egy eltalálta Dida kapust.

Ekkor a csapatok bevonultak az öltözőbe, majd 25 perccel később folytatták a játékot, ám a tomboló szurkolók ismét dobálni kezdtek, így Markus Merk játékvezető lefújta az összecsapást. Az incidens miatt a 0-3-as megállapított eredményen túl az Inter zárt kapuk mögött köteles lejátszani következő négy hazai európai kupamérkőzését, illetve 300 ezer svájci frank büntetést kell fizetnie.

Érdekes fordulatot vett ugyanakkor egy másik olasz futballbotrány: a két héttel ezelőtti Juventus-Liverpool (0-0) BL-negyeddöntő előtt kitört utcai zavargások során kiégett egy mozgássérült rajongó autója. A zebrák egyik híve felajánlotta, hogy - noha nem ő volt a gyújtogató - vásárol egy kocsit a kárvallottnak, cserében pedig a bíróság hatályon kívül helyezi az illető nyolc hónapos felfüggesztett börtönbüntetését.

Szavazás

Ön szerint ki nyeri meg a scudettót 2005-ben?








Új fejezet cím:




Legfrissebb hírek

Vívás: férfi párbajtőrcsapatunk döntőt vív a tbiliszi világbajnokságon

Egyéb egyéni
5 perce

Jön a 40. Magyar Nagydíj! – futamunk sikerének öt titka

F1
17 perce

Kerékpár: „háztartási balesetben” megsérült a Tour legjobb franciája

Kerékpár
29 perce

Még játszott a győriek elleni meccsen, azóta távozott a Pjunyik gólerős csatára

Európa-konferencialiga
51 perce

Oroszország produkálta a legtöbb doppingvétséget 2022-ben

Egyéb egyéni
1 órája

A Leverkusen kulcsemberével erősített a Premier League újonca – hivatalos

Angol labdarúgás
1 órája

F1 75: a boxban kattant a bilincs Schumacher első győzelmének hétvégéjén

F1
1 órája

Folytatódik a pakisztáni hegyekben eltűnt olimpiai bajnok sílövő keresése

Téli sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik