Fordított a Fluminense

G. P.G. P.
2005.04.18. 20:29
Véget ért mindkét nagy állam pontvadászata, a csapatok mostantól a hét végén kezdődő országos megmérettetésre készülnek. Míg Sao Paulóban csendes volt a befutó, mivel az SPFC első helye már korábban biztossá vált, addig Rióban nagy izgalmak közepette dőlt el az arany sorsa.
Antonio Carlos (balra) kiválóan ôrizte Túliót, sôt, a hajrában még a bajnoki címet jelentô gól megszerzésére is maradt ereje
A finálé egy hete, a Maracanában rendezett odavágóján meglepetésre 4-3-ra diadalmaskodó Volta Redonda a visszavágón is vezetést szerzett, ám a Fluminense fordított, majd az utolsó pillanatban a bajnoki címet jelentő találatot is bevitte.

Tegyük hozzá, a kiscsapat (amely az országos bajnokságban csupán a harmadosztályban szerepel) megkönnyítette a Flu dolgát. A második félidőben ugyan kiállították Tutát, a vendégek támadóját, ám mielőtt a Volta Redonda kihasználhatta volna az emberelőnyt, védője, Mario César is kikényszerítette magának a piros lapot. A Flu tovább rohamozott, és Antonio Carlos a 92. percben a kapuba csúsztatott egy felívelt labdát.

A párharc egyik (negatív) főszereplője az Újpest egykori csatára, Túlio volt. A háromszoros brazil gólkirály, 13-szoros válogatott futballista egy hete eredményes volt a Maracanában, ami 35 év fölött önmagában elismerésre méltó, a két meccs közötti időszakban azonban roppant otrombán viselkedett. A sikert előre elkönyvelve beszélt a sajtóban, egy ízben például egy közvetítést imitált, amelyben leírta az általa a visszavágón megszerzendő ollózós gólt.

A jelenet a valóságban elmaradt, amit persze a rivális játékosai sem hagytak szó nélkül. "Talán edzéssel kellett volna töltenie ezt a hetet, nem fecsegéssel" - vetette föl Kléber, a Fluminense kapusa. "Nagyszerűen motivált minket, amikor a pöffeszkedő nyilatkozatait hallottuk" - jelentette ki a sorsdöntő gólt nem csak képzeletben jegyző Antonio Carlos.

RIO DE JANEIRÓ-I ÁLLAMI BAJNOKSÁG
Nagydöntő, visszavágó: Volta Redonda-Fluminense 1-3 (Fábio 9., ill. Ailson 45+2. - öngól, Marcao 67., Antonio Carlos 92.). Bajnok: a Fluminense, 6-5-ös összesítéssel

SAO PAULÓ-I ÁLLAMI BAJNOKSÁG
19. (utolsó) forduló: Portuguesa Santista-Corinthians 0-3, Mogi Mirim-Sao Paulo 1-2, Marília-Santos 1-1, Uniao Sao Joao-Uniao Barbarense 1-3, Palmeiras-Guarani 1-1, América SP-Inter de Limeira 2-1, Ituano-Atlético Sorocaba 2-1, Paulista-Rio Branco 1-0, Ponte Preta-Santo André 0-1, Portuguesa-Sao Caetano 1-0