Két érem&Ez így önmagában semmit sem mond, még úgy sem, ha hozzáteszem, hogy az egyik ezüst (Bátorfi, Tóth női páros), a másik pedig bronz (Szmirnov, Tóth vegyes páros). Természetesen a magyar küldöttség aarhusi mérlegéről van szó, amelyet a fentiek alapján akár kifejezetten jónak is lehetne minősíteni, ha a női csapat betlije - végül az ötödik helyen zárt az együttes - nem árnyalná valamelyest a képet. Nem meglepő hát, hogy Tarján András, a válogatott szakvezetője is felemás érzésekkel zárta az Európa-bajnokságot.
Tóth Krisztina a gyengébb kezdés után ismét bizonyította, ott van a helye a legjobbak között (Fotó: Meggyesi Bálint)
Tóth Krisztina a gyengébb kezdés után ismét bizonyította, ott van a helye a legjobbak között (Fotó: Meggyesi Bálint)
"A rajt előtt két-három érmet vártam, ez bejött, de a csapat lecsúszott a dobogóról és ez sokat ront az összképen - mondta a szakember. - Éppen ezért én inkább elfogadhatónak, semmint jónak értékelném a szereplést." Való igaz, tizenhárom esztendeje nem fordult elő, hogy a női válogatott nem szerzett Eb-érmet, ami némi túlzással azt jelenti, hogy az elmúlt időszakban olyan természetes volt a dobogós helyük, mint az, hogy reggel felkel a nap, este meg lenyugszik. Ha figyelembe vesszük, hogy két év múlva már nem számíthat a szakvezetés Bátorfi Csillára, akkor akár aggasztónak is lehetne nevezni a helyzetet, különösen, hogy a 36 esztendős, kilencszeres Európa-bajnoknőre most is komoly szerep hárult.
Tóth Krisztina még sokáig az elitben lehet
"Elméletileg azt mondtuk, hogy Bátorfi a csapat negyedik számú embere, de ez a verseny során egyáltalán nem látszott, sőt tulajdonképpen neki köszönhető, hogy nem lett sokkal rosszabb a mostani szereplésünk. Amellett, hogy köszönettel tartozom, egyben gratulálok is neki" - jegyezte meg Tarján, s a szavaiban mintha egy finom kritikát is elrejtett volna a többiek felé. "De csak nagyon finomat" - tette hozzá mosolyogva, hozzátéve, hogy korai lenne még a vészharangokat kongatni: a negyeddöntőbe jutott Fazekas Mária, Póta Georgina páros a későbbi győztestől kapott ki, de jobb sorsolással akár érmet is nyerhetett volna és ők ketten egyesben is nyolcaddöntősök voltak. Tarján amondó, ha magabiztosabbá válnak, ha mind többször kapnak fontos szerepet, akkor felnőhetnek a legjobbakhoz, arról nem is szólva, hogy Tóth Krisztina még hosszú ideig a kontinens egyik meghatározó játékosa lehet. Mindent egybevéve tehát hisz abban, hogy a csapat gyorsan visszatornássza magát a dobogóra, s hogy ennél kevesebb éremmel az elkövetkezendő Eb-ken sem kell majd beérnünk.
Ha érmekben még igen, a bravúrok tekintetében ezúttal a férfiak sem maradtak el a nők mögött, s a korábbi évekhez képest ez alapvetően új vonásnak tekinthető. A legnagyobb számot kétségkívül a Zwickl, Jakab kettős győzelme jelentette a svéd Waldner, Persson duó ellenében, de e helyütt feltétlenül meg kell említeni a férficsapat fölényes, 3:0-s sikerét a 2000-ben világbajnoki bronzérmet szerző olaszokkal szemben, s bizony a görögök 3:2-es legyőzése is kifejezetten jó eredménynek tekinthető. ---- F ---- A