Emlékeznek még Podpinka Andrásra? Ô az, akit a nyolcvanas évek első felében Klampár Tibor utódjának kiáltottak ki, s e tekintetben nem vált hátrányára, hogy a kétszeres világbajnok klasszis éppen a nagybátyja.
Az elsô helyen kiemelt Fazekas Péter, ha nem is könnyen, de hozta a tôle elvárhatót: egyesben és párosban is elôdöntôs
Az elsô helyen kiemelt Fazekas Péter, ha nem is könnyen, de hozta a tôle elvárhatót: egyesben és párosban is elôdöntôs
Podpinka András az, aki egy külföldi verseny alkalmával úgy döntött, hogy a vasfüggöny túloldalán lévő szabad levegő jobban segítheti testi-lelki épülését, mint idehaza a Kádár-éra, így hát Németországban kötött ki, majd nem sokkal később már mint belga válogatott asztaliteniszező tűnt fel a nemzetközi versenyeken.
Az is ő, aki az 1993-as göteborgi világbajnokságon férfi egyesben egészen a negyeddöntőig verekedte magát, ahol végül kikapott a francia Gatientől, ám így is ezt tekinthetnénk az elmúlt másfél évtized legjobb magyar férfi asztalitenisz-eredményének, ha nem belga színekben érte volna el, miként 2001-ben Oszakában is a Benelux-tagállam vb-ezüstérmes csapatát erősítette.
És ő az, aki vasárnap délután - immár 36 esztendősen - férfi egyes elődöntőt játszik a Kemikál-kupáért zajló országos bajnokságon…
Ez utóbbi "tette", elsősorban a kora miatt több mint elgondolkoztató, még akkor is, ha - ez talán már az eddigiekből is kiderült - igencsak nagyívű pályát futott be odakinn. Legalábbis magyar szemmel nézve. A mostanság kecskeméti érdekeltségű Klampár-rokon ráadásul az ígéretes hazai közeljövő két emblematikus figuráját, Molnár Krisztiánt és Zwickl Dánielt is kiejtette - aki egyébként az ugyancsak nagy ígéretnek tartott Jakab Jánost verte -, közbeejtve a korban hozzá közelebb álló Németh Károlyt is. A Zwickl elleni negyeddöntője amúgy sokáig emlékezetes marad: Podpinka 3:0-ra elhúzott, majd 3:1-es állásnál az ötödik szettben 10:5-re vezetett, de az öt meccslabda egyikét sem tudta megcsinálni, mire a vérszemet kapott Zwickl 3:3-ra kiegyenlített, de a hetedik játszmában a már-már fáradni látszó Podpinka feléledt és végül nyert.
Ugyancsak kalandos meccset játszott Fazekas Péter és Gerold Gábor is. Utóbbi a selejtezőből felküzdve magát, a főtábla első fordulójában előbb kipottyantotta a jóval esélyesebbnek tartott Pázsy Ferencet - akinek mentségére szóljon, hogy az elmúlt napokban az influenzával vívott csatájában alulmaradt - majd a rutinos Somosi Miklóst is, amivel egyértelmű jelzéseket küldött Fazekasnak: jó lesz vigyázni. Nos, a drámai feszültséget úgysem lehet visszaadni, így legyen elég annyi, hogy a mindent eldöntő hetedik szettben Gerold és az első helyen kiemelt Fazekas egyaránt elszórt négy-négy meccslabdát, míg végül 16:14-nél Fazekas csaphatott örömében ököllel a levegőbe.
A trendnek megfelelően Lindner Ádám és Varga Zoltán sem adta alább a hétszettes negyeddöntőnél. Az igazán élvezetes, látványos labdamenetek végén igazolódott a papírforma, már, ha ez egy 4:3-as meccs (a döntő szettben 12:10…) esetében egyáltalán leírható, ám ez vélhetően a legkevésbé sem érdekli Lindnert, aki ugyancsak készülhet az elődöntőre. Ellenfele az a Molnár Csaba lesz, aki…
Hoppá… Ki is az a Molnár Csaba?
Serdülő Európa-bajnokságokról ugyan van még érme is, ám abból a korból már néhány éve kinőtt, s bizony felnőtt szinten eleddig nem sokat hallhattunk róla. Most viszont jócskán szolgáltatott beszédtémával: Zoltán Zoltán, Demeter Lehel, Pattantyús Ádám - ez volt a 19 esztendős ceglédi fiatalember útja. Az esélyek alapján bármelyiket elveszíthette, ám ő mindegyiket megnyerte, így egy vadonatúj egyéni érmest köszönthetünk a felnőtt országos bajnokság immár 88 esztendős történetében. Arról nem is beszélve, hogy Gerolddal az oldalán párosban is elődöntős.
Szóval nem volt unalmas ez a nap, bár minden relatív. Kérdés például, hogy vajon mindezek után mire gondol Harczi Zsolt, aki a válogatott edzőjeként a hírek szerint Fazekast, Pázsyt, Zwicklt és Jakabot - utóbbi három ugyebár kiesett - favorizálná az Európa-bajnokságra utazó csapat összeállításánál…?