Két magyar profi bringás Marseille-ben

G. R.G. R.
2005.01.25. 20:54
Bodrogi újra Európában hajt (Fotó: Meggyesi Bálint)
"Ez a verseny számomra csak a felkészülés egyik állomása. Túl nagy nekem a tempó, a buszban fogom ma befejezni" - mondta Bodrogi László az ausztrál újságíróknak a Tour Down Under ötödik szakaszának rajtja előtt. A francia Crédit Agricole újdonsült magyar légiósa azonban csak a verseny után ült be a csapat buszába, teljesítette az ötödik és a hatodik szakasz távját is, mi több, újabb szökések részese volt. A hatodik profiszezonját kezdő magyar kerekes igen aktív volt az ausztrál körverseny során, az összetettben a 17. helyezést szerezte meg, feliratkozott a gyorsasági és a hegyi pontverseny listájára is, végül csupán két helyezésen múlt, hogy nem kapott világranglistapontokat is a teljesítményéért.
Bodrogiék, alighogy visszatérnek a távoli kontinensről, Fran-ciaországban is bemutatkoznak: a hagyományos francia országúti idénynyitón, a GP d’Overture la Marseillaise-en a tavalyi győztes észt Kirsipuu, a francia Moreau és az orosz Bocsarov társaságában rajthoz áll világbajnoki bronzérmesünk is. A marseille-i viadalt február elsején, kedden rendezik - könnyen lehet, hogy ott lesz a rajtnál a másik magyar profi, Rohtmer Balázs is, az olasz Miche együttese ugyanis nevezte a rangos versenyre.
A T-Mobile kerekesei a francia egynapos helyett a hétfőn rajtoló Katari körversenyen szállnak először nyeregbe, de a német együttesnél ezekben a napokban nem csupán a tekerésre koncentrálnak: Jan Ullrich társaival együtt úgy döntött, hogy a mallorcai edzőtáborozás során minden teljesített kilométer után 50 centet felajánl a délkelet ázsiai szökőár károsultjainak - a sportolók fejenként csaknem 3000 kilométert tekertek, és végül 30 ezer euró gyűlt össze. Erik Zabelék a fárasztó edzőtáborozás végén jó hírt is hallhattak: a T-Mobile 2008 végéig meghosszabbítja szponzori szerződését a legerősebb német kerékpároscsapattal.