Inoue Koszei újra tarolt

G. R.G. R.
2005.01.13. 21:15
Győzelemmel tért vissza a tatamira az athéni olimpia egyik legnagyobb vesztese, a sydneyi aranyérmes Inoue Koszei. A háromszoros világbajnok japán sportoló az egyik legjelentősebb dzsúdós viadalon, a tokiói Kano Dzsigoro-kupán szerezte meg az első helyet.
Inoue a visszafogott athéni szereplés után újra erôre kapott
A súlyhatárok nélküli viadalon jó néhány világsztár - többek között a 81 kilogrammos athéni bajnok, a görög Iliasz Iliadisz, illetve a 100 kilósok olimpiai aranyérmese, a fehérorosz Igor Makarov - szőnyegre lépett, de Inouét senkinek sem sikerült megállítania, a japán csillag öt mérkőzéséből négyet ipponnal nyert meg. A döntőben a fehérorosz Ribak két és fél percig bírta a kisebb sérüléssel küszködő japán ellen, ám végül ő is kapitulált.
"Győzelemmel akartam kezdeni a dzsúdós pályafutásom második fejezetét" - mondta a 26 esztendős sportoló, aki saját bevallása szerint túltette magát az athéni kudarcon (az olimpián helyezetlenül zárt), és szeptemberben Kairóban negyedik világbajnoki aranyérméért indul majd harcba.
A Kano-kupán egy nagy csillag búcsúzott el a dzsúdós mezőnytől: nemzetközi versenyen utoljára lépett tatamira a 100 kilogrammos Nicolas Gill. A kanadai sportoló hosszú pályafutása során egy-egy olimpiai ezüst- és bronzérmet és két vb-bronzérmet szerzett. A montreali versenyző főállású edzőként folytatja. "Egy ideje minden verseny előtt arra gondoltam, ez lesz az utolsó, így most nem idegen ez az érzés" - magyarázta mosolyogva Gill, aki a 31 tagú mezőnyben a kilencedik helyen végzett.

Kano Dzsigoro-kupa, Tokió
A végeredmény: 1. Inoue Koszei (japán), 2. Ribak (fehérorosz), 3. Isi (japán) és Takahasi (japán)