Nelsinho a papa nyomában jár

KEMENCZKY ZOLTÁNKEMENCZKY ZOLTÁN
2004.10.04. 12:09
Minden idők legfiatalabb bajnokát ünnepli a Brit Formula-3-as sorozat a brazil Nelson Piquet személyében. Na nem a háromszoros Formula-1-es világbajnokról van szó, hanem Nelsinhóról, az ő 19 esztendős és két hónapos fiacskájáról.
Ifjabb Nelson Piquet minden negyedik futamot megnyert, s a versenyeknek több mint a felén dobogós volt
Nelson és Nelson Junior nevéhez egy másik egyedülálló rekord is fűződik: még soha nem fordult elő a rangos versenysorozatban, hogy apa és később a fia is bajnoki címet szerzett.

A brit F-3-as bajnokság idei tizenkettedik, utolsó viadalát Brands Hatchben rendezték, ahol Nelsinho a két futam közül az elsőben második, a másodikban viszont első lett, így a dobogó tetején egyben összetettbeli aranyérmét is ünnepelhette. Tizenkilenc évesen és két hónaposan ő a legfiatalabb brit F-3-as bajnok. Ezt a címet korábban honfitársa, Rubens Barrichello, a Ferrari jelenlegi második számú pilótája viselhette, Rubinho három hónappal "öregebb" volt, amikor megnyerte a címet (1991-ben).

Nelsinho ezzel a sikerrel egyébként olyan brazil nagyságok nyomdokaiba lépett, mint az édesapja, Nelson Piquet (1978-ban, 25 évesen lett első a brit F-3-ban) és a szintén háromszoros Formula-1-es világbajnok Ayrton Senna, aki 1983-ban győzött.

"Nagyon boldog vagyok, ez a siker fantasztikus lezárása a szezonnak - hangzott a kis Piquet bajnoki nyilatkozata. - Ez az elsőség nem csak az enyém, hanem az egész családomé, illetve a csapatomé, amely nagyon keményen dolgozott, és boldog vagyok, hogy nekik is sikerült nyernem. Az első futamon megelégedtem a második hellyel, mert nem akartam kockára tenni az összetett győzelmet. A másodikon viszont én voltam a legjobb, és ez így tökéletes."

Nelson Angelo Piquet 19 évesen már 11 éves versenyzői pályafutást tudhat maga mögött. Nyolcévesen kezdett gokartozni hazájában, majd a dél-amerikai Formula-3-ban folytatta 2001-ben. 2002-ben már ő volt a sorozat bajnoka, majd saját csapattal indult el a brit F-3-ban, ahol az első évében, tavaly harmadik lett. Ebben az esztendőben azonban már senki nem állíthatta meg: hat futamgyőzelemmel és hét dobogós helyezéssel diadalmaskodott, és a 24 futamból mindössze háromszor nem végzett pontszerző helyen.