Michael Schumacher a hét világbajnoki címével a Formula-1 valaha volt legnagyobb alakjai közül is kiemelkedik, hiszen a második legtöbb öszszetettbeli elsőséget szerző Juan Manuel Fangio is "csak" öt vb-trófeával áll az örökranglistán.
Michael Schumacher a pályafutása elején göröngyös utakon járt, de az utóbbi években semmi gondja sincs (Fotó: Czagány Balázs)
Michael Schumacher a pályafutása elején göröngyös utakon járt, de az utóbbi években semmi gondja sincs (Fotó: Czagány Balázs)
Schumi 82 futamgyőzelmével és 1166 vb-pontjával is világelsőnek számít, az idén megszerzett 12 győzelmével pedig a minden idők legegyoldalúbb szezonját tudja maga mögött. Ehhez fogható szériája legutóbb szintén neki volt, 2002-ben hat futammal az idény vége előtt világbajnok lett, és 11 versenyt nyert meg a szezon során. A pole pozíciók száma jelenti az egyik olyan kategóriát, amelyben nem az F1 abszolút legjobbja, de már csak hárommal marad el Ayrton Senna mögött, azaz ha kitölti 2006 végéig szóló szerződését, biztosan ebben a kategóriában is az élre tör. Pedig a pályafutása egyáltalán nem volt olyan egyszerű, mint amilyet az elmúlt öt év képe mutat. Már az első futamát pereskedés követte - Flavio Briatore nem éppen tisztességes módszerrel csábította el a Jordantől. A Benettonnál úgy lett először világbajnok, hogy elvettek tőle egy győzelmet és egy második helyet, ráadásul eltiltották néhány versenyről. Az utolsó futamon ütközött Damon Hill-lel, és miután mindketten kiestek, megtartotta egypontos előnyét. 1995-ben még kétszer ütközött az angollal, majd 1997-ben, amikor már ferraris volt, az idényzárón Jacques Villeneuve-nek ment neki. Ezért a balesetért el is vették vb-második helyét. Mika Häkkinennel sportszerű csatákat vívott, ebben az időben higgadt le igazán, és vált érett versenyzővé (igaz, az 1998-as Brit GP-n aratott győzelme is botrányos volt, mert akkor hajtott a boxba büntetését letölteni, amikor leintették a futamot). Bár olykor manapság is megkérdőjelezik megmozdulásait, tehetségét és tudását senki sem vitatja.