Kifullasztották a vérebeket

HEGYI TAMÁSHEGYI TAMÁS
2003.08.09. 22:38
A szokatlan, az utóbbi száz évben Németországban sohasem tapasztalt hőség a Bundesliga második fordulójára is hatással volt. A klubok már jó előre felhívták a szurkolók figyelmét a nagy melegre, de nem ennyiben merült ki a gondoskodásuk.
Rodriguez ezzel a találattal egyenlítette ki az 1860 München elônyét az Olimpiai stadionban, így a Schalke továbbra is veretlen (Fotó: Czagány Balázs)
Az egyesületek többsége úgy bánt a drukkerekkel, mint valami családi baráttal. A stadionok előtt zuhanyzókat állítottak fel, Kölnben, Brémában és Münchenben mobil vízágyúkkal locsolták a tribünt, Bochumban áron alul árulták az ásványvizes palackokat, Dortmundban pedig a szokásosnál is több alkoholmentes italt szolgáltak fel. Csaknem az összes helyszínen megemelték az orvosok, a mentősök létszámát, a BVB otthonában például 100-ról 200-ra. Az egyik legszellemesebb találmányt Brémában szabadalmaztatták: egy fagyival, jégkrémmel megrakott teherautó (tulajdonképp egy óriás fagyiskocsi) járt körbe a sportkomplexum területén, hogy a vendégek, ha akarják, kellemesen lehűthessék magukat.
Persze nemcsak kívül, a stadionokon belül is történt egy s más a Bundesliga történetének legforróbb fordulójában. Hannoverben mint hannoveri vérebek, úgy rontottak rá a hazai játékosok a legújabb szerzeményük, Roy Makaay nélkül felálló Bayernre. (Makaayról bővebben lentebb – a szerk.) Nem tudni, hogy a címvédő nézte-e le a 96-osokat, vagy csak a nagy melegben bágyadt el, mindenesetre a Hannover egy félidő alatt szépen kitömte Olli Kahn hálóját. A 9. percben a szerb-montenegrói Krupnikovics végezhetett el szabadrúgást a müncheniek kapujától mintegy 23 méterre, és nem sokat teketóriázott, egy lépés után, ballal óriási bombát ragasztott Kahn ketrecének jobb felső sarkába. A világ legjobb hálóőrének tartott bajor kapus hiába vetődött, nem érhette el a léc érintésével a pipába zúduló labdát. Továbbra is hazai legénység támadott, amit egy kapufa is jelzett a 20. percben. Hét perc múlva pedig már ismét a vendégek hálójában volt a labda! Egy szögletet követő kavarodás után Stajner helyezett a gólvonal mögé. Más csapat feladta volna, összezuhant volna – de nem a Bayern.
A Clausewitzstrasse közönsége szomorúan tapasztalta, hogy a 40. percben az eredményjelzőn már nem nulla állt a látogatók neve mellett, Ballack ugyanis betalált. Szó se róla, szerencsés gól volt, amelyet nem minden nap szerez az ember. A müncheniek 13-asa úgy harmincról vette célba Tremmel portáját, és mindezt olyan elemi
A dortmundi Rosicky két gólt szerzett
erővel tette, hogy a labda előbb egész egyszerűen ledöntötte lábáról a hálóőrt, majd a kezéről a kapu bal oldalába vágódott (2–1). Hogy a félidő végén mégse a müncheniek örüljenek, arról Thomas Christiansen gondoskodott – így ismét két gól volt a Hannover előnye!
Ottmar Hitzfeldnek ki kellett találnia valami okosat a szünetben, mert ez így nem mehetett tovább. Szólt is Schweinsteigernek és Sagnolnak, hogy készülődjenek, be fognak állni az indiszponált Deisler, illetve Rau helyére. Schweinsteiger és Sagnol tehát bejött, a húzás meg bevált: a Bayern a 49. percben ismét közelebb lépett a hannoveriekhez, miután Pizarro az üresen tátongó kapuba passzolta a Schweinsteiger lövése nyomán Tremmelről kipattanó labdát. A 96-osok ezt követően mintha a pályán sem lettek volna – igaz, az 57. percben azért lőttek még egy kapufát –, a Bayern futószalagon gyártotta a helyzeteket. Pizarro, Elber és Zé Roberto sem tudott azonban gólt szerezni (a peruit csak a játékvezető fosztotta meg a góltól – tévesen), így mindinkább úgy tűnt, a teljesen kifulladó, a 83. percben emberhátrányba is kerülő hannoveriek minden nehézségük ellenére otthon tudják tartani a három pontot. Mígnem elérkezett a 91. perc, amikor Owen Hargreaves mesteri szabadrúgással egalizált. "Nem lehet igaz! Játékosaim hősiesen küzdöttek, megérdemelték volna a győzelmet” – dühöngött Ralf Rangnick, a Hannover mestere.
Rajta kívül még kilenc edző állt föl úgy a kispadról, hogy csapata előzőleg nem bírt ellenfelével. Az egyik Thomas Schaaf, a Bremen trénere volt, aki szintén bosszúsan vonult be az öltözőbe, mert fiai kezéből is az utolsó pillanatokban csúszott ki a siker. "Meg kellett volna nyernünk a találkozót – mondta lapunknak Lisztes Krisztián, aki végigjátszotta a Mönchengladbach elleni meccset, mi több, kiharcolt egy tizenegyest is. – Ki kellett volna húznunk azt a kilenc percet, de a negyvenfokos hőség rengeteget kivett belőlünk. Ez a meleg szokatlan itt, északon. Ami a büntetőt illeti, véleményem szerint meg lehetett adni, mert a becsúszó hátvéd pont eltalálta a lábamat.”
Érdekes meccset vívott egymással a Köln és a Kaiserslautern. A "kecskések” szerezték meg a vezetést, ám Klose a középkezdés után rögvest egyenlített. A második félidőben hatalmas nyomás nehezedett a "vörös ördögökre” (kapusukat, Wiesét kiállították), de Fortuna kegyeibe vette őket (Lottner büntetőt hibázott), és a görög Grammozisz révén még a győztes gólt is sikerült begyötörniük.

Tv: a Sport1 ma 17.30-tól élőben közvetíti a VfB Stuttgart– Hertha BSC mérkőzést

Bundesliga 1.
2. forduló. Szombati mérkőzések:
Hannover–Bayern München 3–3 (Krupnikovics 9., Stajner 27., T. Christiansen 44., ill. Ballack 40., Pizarro 49., Hargreaves 91.), Werder Bremen–Mönchengladbach 1–1 (Aílton 64. – 11-esből, ill. Van Hout 81.), 1. FC Köln–Kaiserslautern 1–2 (Ebbers 38., ill. Klose 39., Grammozisz 76.), Freiburg–Hansa Rostock 2–2 (Coulibaly 56. – 11-esből, Bajramovics 87., ill. Prica 11., Max 45.), Bochum–Hamburg 1–1 (P. Madsen 31., ill. Takahara 19.), 1860 München–Schalke 1–1 (Schroth 20., ill. Rodriguez 57.), Borussia Dortmund–Wolfsburg 4–0 (Rosicky 25., 51., Amoroso 74., Koller 87.). Az Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen és a VfB Stuttgart–Hertha BSC összecsapást vasárnap rendezik.

Bundesliga 2.
2. forduló. Pénteki mérkőzések:
Lübeck–Arminia Bielefeld 0–0, Trier–Aue 2–1 (Winkler 20., 33., ill. Subitidze 50.), Regensburg– Greuther Fürth 0–0. A Nürnberg– Burghausen, az Oberhausen–Ahlen, az Union Berlin–Cottbus, az Unterhaching–Duisburg, és az Osnabrück–Karlsruhe találkozót vasárnap, az Aachen–Mainz mérkőzést pedig hétfőn játsszák.