Egymást is rugdosták

G. P.G. P.
2003.06.12. 21:04
Mindenekelőtt örülni kell annak, hogy egyáltalán el lehetett kezdeni a Libertadores-kupa második elődöntőjének első mérkőzését, mert először a pályára dobált töméntelen papírfecni, majd a pirotechnika keltette füst tette kétségessé a dolgot. Aztán hálát adhatunk azért is, hogy komolyabb sérülés nélkül megúszta a kilencven percet minden pályára lépő. Három kiállítás és több kisebb verekedés tetézte ugyanis az izgalmakat.
Libertadores-kupa
Elôdöntô, elsô mérkôzés: Boca Juniors (argentin)–América Calí (kolumbiai) 2–0 (Schiavi 41., Tévez 89.)
A visszavágót június 19-én rendezik.
Az argentin Boca Juniors a kolumbiai América Calí elleni találkozó nagy részében fölényben játszott, de egészen a hajráig minimális volt csak az előnye. Rolando Schiavi a szünet előtt fejjel szerzett vezetést a hazaiaknak, akik a Bombonera-stadion hangulatától kissé megszeppent ellenféllel álltak szemben. A kolumbiai fiúk kezdeti megilletődöttsége aztán tovatűnt, előbb Jairo Castillo rúgta fektében, két lábbal mellbe (!) Hugo Ibarrát – a bíró mindkettejüket leküldte a pályáról –, majd Ruben Bustos kapott pirosat minősíthetetlen hangú reklamálásért. A végén Carlos Tévez egy gyönyörű csavarással 2–0-ra alakította az eredményt, vagyis az Américának kevés esélye van rá, hogy bejusson története ötödik Libertadores-kupa-fináléjába (az eddigieket amúgy mind elvesztette a csapat). Az sem vet jó fényt a kolumbiaiakra, hogy a sorozatban az előző meccsüket is kilenc emberrel fejezték be, a River Plate ellen.